• Головна
 • Новини
 • Богдан — хам, Єрмак — разюче легко бреше, Зеленський — не усвідомлює відповідальності

16.02.2020, 16:16

Богдан — хам, Єрмак — разюче легко бреше, Зеленський — не усвідомлює відповідальності

Головний редактор Дзеркала тижня Юлія Мостова вважає: призначення головою Адміністрації президента Андрія Єрмака означає, що президент Володимир Зеленський ще не усвідомлює своєї відповідальності.

«На Банковій вляглася буря. Всі повернулися з місць, куди їх посилали по багато разів на день. Зникли страх бути приниженим у будь-який момент і невроз. Зате тепер у президентський палац подали теплу воду і завезли піну для ванни. Дорогу», — описує вона враження від кадрових перестановок на Банковій у колонці для Zn.ua.

Мостова назвала кадрові зміни в команді Зеленського «кадровим линянням», і зазначила що для президента це — питання емоційного комфорту, а не виживання або переосмислення ролі відповідальності.

Вона також зазначила, що сили президент черпає у все ще високому рейтингу і своїй команді, яку вона порівнює із «Братством кільця» — персонажами з Володаря Кілець Джона Толкіна.

«І якщо рейтинг, за яким дуже ретельно стежать, не корчиться, а лише зсутулюється — що цілком зрозуміло у країні, де населення перемогло громадян, — то у „Братстві“ сталася біда: гном метає у побратимів топірці, Гендальф шипить: „Націоналізація не пройде!“, ельфи „обілечують“ хоббітів під час призначень, а Слідопит дотерся з Мордором. Так, і ще з Кличком… Треба було з цим щось робити і Гімлі принесли в жертву», — алегорично описує Мостова події в українській політиці.

Вона зазначила, що відставку Андрія Богдана різні табори українського суспільства сприйняли позитивно.

«Але не варто забувати, що він багато зробив для Зеленського, пробивши і реалізувавши ідею дострокових виборів парламенту, перезавантажив ЦВК, увімкнув турборежим в Раді, утримав фракцію від розбирання на олігархічні запчастини, сконструював з комфортних для Зеленського людей подобу системи управління», — нагадує Мостова.

Вона вважає, що для Богдана власна відставка стала несподіванкою і що він «забрав з собою вантаж чутливих знань».

«Не думаю, що Богдан стане плювати отрутою компромату, але захистити себе зуміє», — уточнює Мостова.

За її словами, прихильники Богдана стверджують, що з його відходом посилиться вплив на парламент Ігоря Коломойського і Арсена Авакова.

Мостова підтримує звільнення Андрія Богдана, але призначення на його місце Єрмака вважає помилкою, оскільки він не володіє достатнім досвідом і навичками в держуправлінні.

«А значить, очікувати змін якості роботи влади, дроти якої Зеленський безальтернативно замкнув на собі, не доводиться», — впевнена вона.

Мостова описує головні відмінності між Єрмаком і Богданом.

«Богдан — нестримний хам, Єрмак навчений манерам і маневрам. Богдан неправдоподібно відкритий і чесний у своїх заявах через абсолютну байдужість до громадської думки. Єрмак, який заявив за день до відставки про відсутність конфлікту між ним і Богданом, публічно бреше разюче легко, і про це варто пам’ятати», — наголошує вона.

Крім того, за її словами, Богдан нетерпимий до «будь-якого прояву корупції, до якого він не має відношення», тоді як Єрмак — «дуже комерційний персонаж, який розуміється в розподілі часток».

Мостова зазначає, що спілкувалася з Андрієм Богданом, Андрієм Єрмаком і Олексієм Гончаруком.

«Ніхто з них жодного разу за час багатогодинних розмов не вимовив слів „країна“ або „Україна“. А ось формулювання „не підвести Вову“, „підтримати Вову“, „утримати Вовин рейтинг“, „допомогти Вові“ — звучали постійно. Побачивши чимало бояр з почтів усіх українських царів, з подібним феноменом я стикаюся вперше», — описує вона враження від цього спілкування.

Таке ставлення до Зеленського вона називає «монотеїзмом», який «не залишає місця ні для відповідальності за нас, ні для турботи про нас, ні для милосердя до нас».

«За всієї сентиментальності Зеленського, ця влада — не про людей», — впевнена Мостова.

Вона також негативно оцінює наслідки і перспективи реформ в Україні через зростання впливу олігархів: «В результаті реформ Польща потрапила в ЄС і НАТО, а Україна — у список Forbes».

«Хаос імлою небо криє: з інвест-нянею можна тільки бухати з кружки», — описує вона точку зору потенційних інвесторів на Україну.

Крім того, Мостова зазначає, що нова влада на чолі із Зеленським відкладає прийняття болючих, але необхідних рішень.

«Як нерозумно — розтратити високий рейтинг довіри пацієнта до лікаря на погладжуванні гангренозних кінцівок», — пише вона.

Мостова наголошує, що зміна Богдана на Єрмака свідчить про те, що Зеленський не усвідомлює відповідальності перед народом.

«Заміна Богдана Єрмаком чітко показує, що Зеленський все ще не усвідомив своєї відповідальності. Що комфорт він цінує вище ефективності. Що некомпетентність — значно менший гріх, ніж неповага. Що він усе ще знімає скетчі, не маючи сценарію для справжнього твору. Так, власне, і сценариста у нього немає», — робить висновок вона.

За її словами, порядок денний «традиційно став обгортковим, а не змістовним», і Київ вже не може істотно вплинути на ситуацію в регіонах.

«Він може лише шамкати безпорадними молочними губернаторами, не розуміючи, як виростити корінних», — пише Мостова.

Вона також негативно оцінює те, що корупція «опустилася на середній рівень» — «будь-який начальник митної зміни має більше влади, ніж модний голова митниці».

На думку Мостової, для вирішення дійсно важливих питань в Україні необхідне перезавантаження і Офісу президента, і Кабміну — «адже поки що, коронавірус — це про владу: на голові - корона, а країною керує колонія найпростіших з високоймовірним летальним результатом для організму, в якому вона розмістилася».

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Михайло Цимбалюк

  Обшуки у львівських волонтерів - це тиск на волонтерство загалом?

  Богдан Рабешко

  Щодо масштабної пожежі на ЛАЗі

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: