• Головна
  • Новини
  • Біля Шевченківського гаю на подвір'я львів'янина забігла скажена лисиця

02.12.2019, 19:50

Біля Шевченківського гаю на подвір'я львів'янина забігла скажена лисиця

До Львова знову забігла лисиця, хвора на сказ. Цього разу вона забрела на подвір’я будинку на вулиці Прогулковій.

Це вже третій випадок сказу серед тварин у Львові у цьому році, повідомив Zaxid.net начальник Львівської міської державної лікарні ветеринарної медицини Орест Крук.

«У п’ятницю ввечері, 29 листопада, лисиця забігла на подвір’я будинку, що на вул. Прогулковій у Личаківському районі. Собака, що був на подвір’ї, не дав їй довго там господарювати, він її задушив. У суботу господар привіз лисицю до нас в лабораторію, де після відповідних досліджень і з’ясували, що вона хвора на сказ», – повідомив Орест Крук.

Собака, що задушив лисицю, за словами Ореста Крука, мав протерміноване щеплення від сказу, тому його відразу вакцинували.

У Личаківському районі ветеринари будуть проводити обхід і безкоштовно вакцинувати тварин від сказу, бо невідомо, з ким контактувала хвора лисиця раніше.

Господар будинку, куди забігла лисиця, діяв дуже обережно. Він не мав прямого контакту зі скаженою лисицею, був у рукавицях, але його дані, за словами Ореста Крука, перерадуть лікарям і вже вони вирішать, вакцинувати чоловіка чи ні.

 Цього року скажені лисиці вже двічі навідувалися до Львова. Перший раз хвора тварина забігла на подвір’я, що на вул. На Чвертях на Левандівці, на початку вересня цього року.

А загалом у місті зафіксовано три випадки сказу серед тварин – у травні 2019 року в ЛКП «Лев» передали собаку, в якого через деякий час виявили сказ.

Як уникнути захворювання на сказ? Декілька порад від завідувачки відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторно центру Ірини Куліш:

• уникайте контактів з безпритульними та дикими тваринами. Поясніть дітям, чому не можна гратися, гладити невідомих тварин;

• вчасно вакцинуйте від сказу домашніх тварин;

• якщо покусала або ослинила підозріла (невідома) чи дика тварина, місце укусу ретельно промийте під струменем теплої води господарським милом, краї рани обробіть спиртом або йодом (перекисень не підійде), накладіть пов'язку і якомога щвидше зверніться до лікаря, щоб провести антирабічне лікування;

• якщо вкусила відома домашня тварина, слід з'ясувати, хто господар тварини, щоб можна було встановити за нею ветеринарне спостереження.

За словами Ірини Куліш, жодна людина, яку на Львівщині покусали дикі чи невідомі тварини, і якій вчасно провели антирабічне лікування, не захворіла на сказ. Та під час такого лікування слід чітко дотримуватися режиму, який встановить лікар: не переохолоджуватися, не перегріватися, не перевтомлюватися, не вживати спиртні напої.

Вакцинувати домашніх улюбленців, за словами ветеринатів, можна у всіх приватних ветклініках. У деяких з них тварин від сказу вітчизняними вакцинами щеплять безкоштовно. За імпортні доведеться заплатити приблизно 200 грн.

Вакцинувати тварин також можна у ветлікарні на вул. Промисловій, 9 та вул. Єрошенка, 16.

  • ,
  • ,
  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

    Коментар

    Блоги

    Мирослав Дністрянський

    СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

    Михайло Цимбалюк

    Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

    Василь Чорний

    Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: