• Головна
 • Новини
 • На Прикарпатті стартувала кампанія з вакцинації диких тварин від сказу

08.09.2021, 19:55

На Прикарпатті стартувала кампанія з вакцинації диких тварин від сказу

8 вересня на Прикарпатті стартувала кампанія з пероральної вакцинації диких тварин від сказу. Вона триватиме до 11 вересня.

Про це повідомив Суспільному начальник управління бепечності харчових продуктів і ветиринарної медицини Держпродспоживслужби в області Іван Васьків.

За його словами, загалом планують розповсюдити 307 тис. 100 доз вакцини, якою охоплять територію цілої області: її лісові, мисливські і польові угіддя, тобто землі поза межами населених пунктів. Це — приблизно 12 тис. км².

"Це — приманка у вигляді сірникової коробки, всередині якої є блістер із вакциною. Її виготовили з м'ясо-кісткового борошна, яке якраз приваблює диких тварин з'їсти вакцину", — розповідає Іван Васьків.

Приманки з ліками від сказу на території Івано-Франківщини розповсюджують на чотирьох літаках. Лікарський засіб загалом є безпечним для людей і тварин, втім його краще не торкатися, каже Іван Васьків.

"Якщо людина бачить таку приманку десь у полі, рекомендують, щоб вона її не чіпала, не рухала і не пересувала. Якщо випадково приманка впаде на територію особистого селянського господарства, що може траплятися, якщо обійстя розташоване на окраїні населеного пункту, тоді рекомендують, щоб людина у рукавицях цю приманку з території свого господарства перенесла на місце, де її може спожити дика тварина", — розповідає начальник управління бепечності харчових продуктів і ветиринарної медицини Держпродспоживслужби в області.

Кампанію з вакцинації проводить компанія, яка виграла тендер. Фінансують її за гроші державного бюджету.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: