• Головна
 • Новини
 • «Батьківщина» визначиться щодо кандидатури на посаду міністра енергетики перед голосуванням

28.04.2021, 13:49

«Батьківщина» визначиться щодо кандидатури на посаду міністра енергетики перед голосуванням

Завданням нового міністра енергетики має бути розв’язання головних проблем галузі – зниження тарифів і погашення заборгованості перед шахтарями.

Про це говорили депутати фракції «Батьківщина» на чолі з лідером Юлією Тимошенко під час зустрічі з кандидатом на посаду міністра енергетики Германом Галущенком, який є віцепрезидентом НАЕК «Енергоатом». Зустріч відбулась на прохання кандидата, пише пресслужба ВО "Батьківщина".

Підсумки зустрічі повідомила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко на своїй Фейсбук-сторінці. Так, на думку фракції, майбутньому очільнику Міненерго необхідно зосередитися на вирішенні таких 5 завдань:

1. Зниження тарифів;

2. Виплата заборгованості шахтарям;

3. Ліквідація НАК «Нафтогаз» як найбільш корумпованої сьогодні структури;

4. Припинення імпорту електроенергії з РФ;

5. Повернення галузі під контроль держави.

«До завтрашнього засідання, коли питання призначення нового міністра енергетики буде на порядку денному Верховної Ради, наша фракція буде визначатися, підтримувати цього кандидата чи ні.  Головне питання, яке я поставив йому, дуже болісне для більшості українців – це ціна на газ», – повідомив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко під час брифінгу.

Під час свого виступу він також закликав уряд, депутатів від монобільшості, офіс президента негайно скасувати так званий «ринок газу» та зафіксувати право українців отримувати газ власного видобутку за собівартістю, додавши планову рентабельність. Адже, на його переконання, в умовах пандемії, кризи і падіння доходів необхідно унеможливити збідніння населення та відключення їх від базових послуг.

«Нафтогаз» запропонував українцям річний контракт на постачання газу, починаючи з 1 травня цього року, за ціною 7 гривень 96 копійок за куб. До цієї ціни додається 1,5-2 гривні в середньому вартість розподілу, тобто ми виходимо на орієнтовну ціну 10 гривень за куб. Це річна ціна, яка сьогодні запропонована українцям, власникам українського газу. Якщо врахувати, що його вартість 2 гривні 60 копійок, то безумовно українці можуть запитати в президента, правлячої коаліції, уряду, Коболєва – а що це за такий ринок, коли нам з вами перепродають вітчизняний газ із потрійною націнкою?» – обурився Олексій Кучеренко.

Народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк, в свою чергу, наголосив на складаному становищі  вуглевидобувної промисловості в Україні та необхідності розвитку шахт.

«Шахти занепадають, гроші у їхній розвиток не вкладають, а роботу гірників гідно не оцінюють. Прикладом того є Львівсько-Волинський вугільний басейн. Держава поставила шахтарів у такі умови, що вони подекуди й до пів року можуть очікувати свої зарплати. Є проблеми у безперебійній роботі Червоноградської збагачувальної фабрики. Ми повинні докладати максимальних зусиль для розвитку шахт і відповідних підприємств», – вважає Михайло Цимбалюк.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Уляна Парпан

  Замість обіцяного прозорого ринку - дерибан

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: