• Головна
 • Новини
 • Багатомільйонні вугільні схеми грабежу бюджету «кришують» в ДПС

26.03.2020, 17:41

Багатомільйонні вугільні схеми грабежу бюджету «кришують» в ДПС

Начальниця київського ДПС Злата Лагутіна сприяла багатомільйонним вугільним схемами грабежу бюджету екс-нардепом Шкрібляком і соратником Порошенка.

Про це пише сайт Антикор з посилданням на сайт 368.media. 

У розпорядженні редакції 368.media виявився ряд документів і дані, що свідчать про те, що прикриттям мільярдних вугільних і пов'язаних з роботою підконтрольних ТЕЦ схем займаються високопоставлені чиновники ДПС, включаючи керівника відомства.

Ось простий приклад виведення коштів - рух по розрахунковому рахунку постачальника вугілля на ТЕЦ - ТОВ «Нью Арк Іст» за два місяці 2019 року. Червоним кольором вказана «маржа» - та сума, яка виводилася з компанії і переводили в готівку за допомогою податківців з Києва.

За даними джерел сайту в Міненерго у II-III кварталах 2020 року в національному плані перевірок податкової присутні, як мінімум, три перевірки ТЕЦ Шкрібляка: «ТОВ «ТехНова» (Чернігівська ТЕЦ), ТОВ «Це» (Дарницька ТЕЦ) та ПАТ «Черкаське хімволокно» (Черкаська ТЕЦ). Планується перевіряти підприємства за період 2017-2019 років, всі вони на обліку в Офісі великих платників податків.

У зв’язку з прийдешніми перевірками вже досягнуті відповідні домовленості з керівництвом податкової, які забезпечили «топ-менеджери» корупційної схеми Шкрібляка-Кононенко: бізнесмен і колишній топ-чиновник ГФС і МВС Сергій Міщенко і його колишня підлегла Олена Мазурова — людина Кононенко.

Міщенко і Мазурова домовилися про «безпроблемне» проведення перевірок: мінімальних штрафи та виплати в бюджет і підтвердження законності всіх фінансових операцій за період, що перевіряється. Поки що «бюджет» кожної такої перевірки складає 300 тис. доларів за підприємство, але є домовленість — при виявленні кричущих порушень бюджет «відкоригують», - джерело в Міненерго.

Варто відзначити, що Златі Лагутіній та її заступнику Миколі Ільяшенко самим украй важливо, щоб всі перевірки пройшли без проблем - «інструменти» для оптимізації податків, скруток, конвертації і т.п. для схем Шкрібляка - Кононенко надають саме вони, за що отримують відсоток від сум. У зв'язку з цим, а також завдяки зв'язкам в Офісі генпрокурора та СБУ, де схему прикривали глава департаменту нагляду в кримінальному провадженні Володимир Бедриківський та глава департаменту з розслідування в сфері економіки Володимир Гуцуляк, а також колишній перший заступник голови СБУ Павло Демчина, жодного учасника і організатора схем, включаючи директорів, бухгалтерів енергопідприємств і фірм і т.д. з вересня - жовтня 2019 року, коли були відкриті перші кримінальні виробництва, ніхто навіть на допит не викликав, ревізії не проводилися, а документи не вилучалися.

За даними сайту, розслідування на цей момент по-справжньому не ведеться ні за однією справою.

За даними сайту, тільки за рахунок махінацій з поставками вугілля на ТЕЦ Шкрібляка від однієї з фірм, що беруть участь в схемі, ТОВ «Нью Арк Іст», за допомогою податківців в лютому березні 2019-го вивели понад 35 млн гривень, які після виведення на підконтрольні фірми перевели в готівку. В даному випадку все знову ж вирішувалося через Лагутіну, Ільяшенка та директора департаменту аудиту ДПС Києва Інну Якушко, які забезпечили оптимізацію податків і конвертацію коштів для ТЕЦ Шкрібляка.

Що стосується верхівки схеми Шкрібляка - Кононенко, то про неї ми вже писали. Це, перш за все, Сергій Міщенко, який відповідає безпосередньо перед Шкрібляком і Кононенком і займається вирішенням питань на «вищому рівні» в органах влади, управління, а також контролюючих та правоохоронних органах.

Ще одним «топ-менеджером» є Олена Мазурова, яка по факту керувала створеною в рамках схеми керуючою компанією ТОВ «Укртехтеплоенерго» (фірма вже офіційно ліквідована - Ред.) І курирує всі аспекти її діяльності, включаючи переговори з членами НКРЕКУ і її основних департаментів, переговори з керівництвом «Альфа-Банку» на предмет кредитування ТЕЦ під обсяги неіснуючого вугілля, «незавершене будівництво» і перехресне поручительство. Вона ж разом з бізнес-партнером Шкрібляка Романом Білоусовим відповідає за постачання вугілля з РФ і ОРДЛО - Білоусов особисто вів переговори з представниками вугільних фірм в РФ і ОРДЛО і контролює разом з Шкрібляком частину з них, брат Білоусова - співробітник керівної ланки МГБ «ЛНР» .

Крім того, Мазурова контролює виконання бюджетів ТЕЦ і створених в рамках схеми «дочірніх компаній», поточні витрати, поставки на ТЕЦ і забезпечує контроль за рухом всіх поставок вугілля і оплатою, виведенням  бюджетних коштів - так званої «маржі». Вона ж контролює внутрішні закупівлі на ТЕЦ і пов'язані з ними схеми виведення коштів, про які ми також вже писали - більшість робіт не виконуються фактично, а закриваються актами тільки на папері. Мазурова є одним з головних функціонерів при «вирішенні питань» в ДПС.

Олександр Штіпельман, людина Шкрібляка та член ради Оптового ринку електроенергії, «курирує» питання експлуатації основного і допоміжного енергообладнання, а також схеми виведення коштів, виділених на ТЕЦ в рамках інвестиційних і ремонтних програм, і він же відповідає за те, щоб фактичні питомі витрати палива на виробництво електро- і теплової енергії на ТЕЦ були істотно нижче ніж затверджені тарифом.

Варто відзначити, що Мазурова забезпечила роботою свого брата Андрія Мандренко, який є комерційним директором керуючої копанні, керує відділами постачання всіх ТЕЦ групи, організовує проведення там тендерів і особисто веде переговори з підрядниками для організації виведення коштів. Він же контролює надходження цих коштів в «касу», що управляє.

За бухгалтерію і збереження «каси» відповідають люди Мазурової Ольга Пархацька і Лазнєва, а протеже Романа Білоусова Сергій Кондуфуров керує обліком вугілля на складах і контролює внесення в журнали обліку «правильних» даних, що дозволяють завищувати обсяги споживання вугілля.

Крім того, Мазурова привела в схему для забезпечення юридичних питань і питань безпеки своїх колишніх підлеглих з ДФС Буалу, Шапор, Павлій і Воропая. Баула став начальником юридичного управління КК, на ньому реєстрація та забезпечення діяльності задіяних в схемі фірм-нерезидентів, через які йдуть поставки вугілля та виводиться «маржа», а також юридичні питання, пов'язані з діяльністю фірм-учасників схеми в Україні.

Шапорев організовує юридичний супровід взаємин ТЕЦ і НКРЕКУ і керує юридичними підрозділами на ТЕЦ, а Павлій відповідає за внутрішні ревізії, погоджує бюджети ТЕЦ і підписує всі необхідні папери, а також супроводжує перевірки на ТЕЦ з боку НКРЕКУ і ДПС. За Воропаєм робота підрозділів служби охорони і безпеки, крім того, він, як і Павлій, супроводжує перевірки на ТЕЦ та інших фірмах і відповідає за вирішення проблем, що поточно виникають.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: