15.08.2019, 10:30

Арешт Гримчака обраний як спосіб тиску на Луценка

Заарештований Гримчак - давній друг сім'ї, надійний партійний товариш, соратник по політичній боротьбі Генпрокурора України Луценка. Насправді таких друзів у Луценка дуже мало. Він довіряв Гримчаку і допомагав йому як друг. Тому Гримчак знає багато політичних таємниці Луценка і, напевно, знає і комерційні секрети успішної економічної діяльності сім'ї Луценка.

Про це пише у ФБ політолог Віктор Небоженко:

"Ясно, що справа не в правосудді або справедливості. У світі українського ринку корупційних послуг є більш одіозні і легендарні фігури. Є напів-міністри або «смотрящі» з набагато більшим корупційним потенціалом ніж у Гримчака. Але їх «щастя», що вони не є близькими друзями і надійними партнерами для Генпрокурора.

Арешт Гримчака обраний як ефективний спосіб тиску на Генпрокурора Луценко, який побудував ешелоновану оборону свого становища і посади, від Вашингтона до Києва. Він був готовий чинити опір, адже, як обіцяє всім тандем Порошенко - Медведчук, начебто треба протриматися всього рік, а далі політика України піде вперед без Зеленського. Це розуміють і в оточенні президента, що часу у них дуже мало. Але не тільки вороги, а й електорат Зеленського не буде цілий рік чекати, поки президент Зеленський, як Ющенко, цілий рік буде їздити по світу і насолоджуватися своєю політичною перемогою, а потім просто «здується». Тому вичавлювання людей таємної або публічною команди Порошенко з влади - першочергове завдання президента Зеленського.

Перед зняттям Луценка з посади Генпрокурора команда Зеленського ставить Луценка перед вибором. Або ти спокійно йдеш з поста генпрокурора і не торгуєшся з нами про свою недоторканність після втрати посади, або Гримчак та інші дають гучні свідчення на самого чесного прокурора України, якого і нікому захистити. Своєї політичної партії у Луценка нема. Рейтингу нема, надійних суддів і прокурорів нема, адвокати - ті ж, репутації нема, свого ЗМІ немає, і дотепність вже вичерпується. А старі друзі вже його послуг не потребують. Все одно буде новий Генпрокурор.

Таким чином, використавши ненависть і старовинний конфлікт НАБУ і ГПУ, який так активно культивував Луценко все ці роки, команда Зеленського енергійно виштовхує Луценка з прокуратури.

Якщо цей «фокус» з викиданням Луценка з прокуратури за допомогою Гримчака та інших вийде, то команда Зеленського вчинить точно так само з упертим мером Києва Кличком. Криміналізація його діяльності, як мера і чорний піар про важке минуле боксера-мера дозволять створити задушливу обстановку навколо Кличка. Тим більше, що, як і у випадку з Луценком, Кличка нікому захищати. Колишні могутні «віденські друзі» Кличка, які і поставили його на посаду мера Києва, - Фірташ, Порошенко, Льовочкін - самі потребують допомоги «друга». Тому вони не дуже поспішають допомагати Кличку. А вивести киян на захист «рідного» мера - після стількох років розграбування і корумпування Києва - Кличку буде не під силу.

Але головне, що історія з Гримчаком показує, як команда Зеленського формує механізм видавлювання найбільш сильних і небезпечних представників колишнього режиму особистої влади Порошенко з епіцентру політики і бізнесу. Тут важлива не тільки сама посада, але й політична та економічна вага фігури, яку прибирають з політики. Без цього не можна зруйнувати потужну піраміду елітної корупції, яку створив колишній президент Порошенко за роки свого правління. Тому якщо у команди Зеленського вийде легко, без важких політичних наслідків, позбутися Луценка і Кличка, то настане черга могутніх мерів Одеси, Дніпра і Харкова.

А слідом за Луценком стане питання про «спокійне майбутнє» інших керівників силової сфери і правоохоронної системи України, на яких так розраховують політики, що програли вибори".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: