• Головна
 • Новини
 • Апеляційний суд скасував перерахунок голосів на окрузі Пашинського

01.08.2019, 12:33

Апеляційний суд скасував перерахунок голосів на окрузі Пашинського

Апеляційний суд скасував рішення житомирського суду про перерахунок голосів у 64 окрузі, де до Верховної Ради балотувався Сергій Пашинський.

Про це повідомила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук на брифінгу..

"Нашим сильним головним болем були питання, пов’язані з 64 окружною виборчою комісією, де рішенням Житомирського окружного адміністративного суду було зобов’язано зробити перерахунок на всіх 299 дільничних виборчих комісіях", – заявила вона.

За словами голови ЦВК, це рішення мало б дуже серйозний вплив на час і порядок підбиття підсумків парламентських виборів, тому що стосувалося як одномандатного виборчого округу, так і загальнодержавного виборчого округу.

"Вчора Сьомий апеляційний адміністративний суд скасував означене рішення Житомирського окружного адміністративного суду. Дуже ретельно була розглянута  справа – всі документи, всі докази…", – повідомила Сліпачук.

За її словами, апеляційний суд врахував, що позивач використав усі можливості судового розгляду для захисту власних інтересів, мав усі можливості брати участь у виборах на рівних умовах і не довів наявності порушення його прав, а "той факт, що позивач не досяг успіху, не є свідченням такого порушення".

Також, на думку суду, ситуація на окрузі не порушує право на вільне вираження думки народу у виборі до законодавчого органу.

Нагадаємо, наступного дня після парламентських виборів, 22 липня, поліція направила у Коростень Житомирської області гелікоптер зі спецпідрозділом ТОР для охорони правопорядку під час підрахунку голосів у виборчому окрузі №64 і запобігання провокаціям під час транспортування протоколів від дільничних до окружної комісії.

У результаті на окрузі №64 переміг самовисуванець Володимир Арешонков (член фракції БПП у Верховній Раді 8 скликання), який набрав 27,63% голосів. Кандидат від партії "Слуга народу" В'ячеслав Сігачов отримав 26,83%, а самовисуванець Сергій Пашинський – 18,04% голосів.

Втім, 27 липня Житомирський окружний адміністративний суд зобов'язав ОВК округу №64 (Коростень) перерахувати голоси на всіх виборчих дільницях округу.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: