• Головна
 • Новини
 • Актори театру ім. Заньковецької продовжують отримувати «листи щастя»

29.07.2020, 21:43

Актори театру ім. Заньковецької продовжують отримувати «листи щастя»

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала колишня акторка театру Андріана Курилець.

Андріана Курилець: "Одноосібна тиранія продовжується! Два роки тому я і Сергій Гоменюк отримали від директора театру ім. Марії Заньковецької Андрія Мацяка "лист щастя" про те,  що ми, молоді випускники, які були задіяні у 75% всього репертуару театру, не потрібні... Минулого року такі "листи" отримали наші вчителі Таїсія Литвиненко та Федір Стригун. І Ось сьогодні, як грім серед неба, приходить такий "лист щастя" нашому педагогу Юрій Чеков !ШОК!!! Людина, яка випустила і вчила не одне покоління акторів, яка створила блискучі образи на сцені,  тепер не потрібна... Виявляється,  що Богдан Козак випустив у світ профнепридатного актор ( на хвилинку, Заслуженого діяча мистецтв України), а ми та три покоління акторів-випускників ЛНУ теж не придатні.... І все це вирішила людина, яку саму ж виганили з театру за профнепридатність..... Скільки це може тривати, ну правда? Всі постійно мовчать і бояться за своє тепле місце! та досить!!! Почали війну - так не здаваймося! Кожен може бути наступний... Поширюйте та не дайте знищити львівську театральну культуру!”. 

Інформацію про те, що Юрій Чеков отримав лист про припинення дії контракту, підтвердив у коментарі WN актор театру ім. М. Заньковецької Андрій Сніцарчук. 

Зокрема, у коментарі WN Андрій Сніцарчук зазначив, що Юрій Чеков був правою рукою Федора Стригуна і що директор театру Андрій Мацяк таким чином намагається позбутись працівників, які не погоджуються із його методами роботи та управління театром. Мовляв, тиким чином Андрій Мацяк намагається “прибрати” акторів, що відверто в очі говорять  усе, що думають про його можновладдя. 

Актор також додав, що він та ще п’ятеро його колег зараз судяться із керівництвом театру за дисциплінарні стягнення. Стягнення були накладені за те, що актори виступили на захист звільненого Ярослава Кіргача та після вистав звертались до глядачів з проханням розголосу ситуації, що склалась в театрі. Суд ухвалює рішення на користь акторів-позивачів,  проте Андрій Мацяк та його адвокати до суду не з’являються, прикриваючись карантином. 

Нагадаємо, 26 вересня торік після завершення вистави “Украдене щастя” режисер-постановник та головний режисер театру ім М. Заньковецької Федір Стригун вийшов на сцену із заявою про те, що Ярослав Кіргач зіграв свою останню роль в театрі через непродовження з ним контракту. 

Актори виступили на захист Ярослава Кіргача.  

Згодом дирекція Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької надіслала народному артисту України Федору Стригуну та народній артистці України, його дружині Таїсія Литвиненко “листи щастя” про те, що не мають намір продовжувати із ними контракт. 

На цей час Федір Стригун в театрі не працює. Таїсія Литвиненко продовжує працювати.

Адміністрація театру стверджує. що діє в рамках закону. 

(Редакція готова надати слово усім зацікавленим сторонам).

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Василь Чорний

  Чи є життя після виборів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: