• Головна
 • Новини
 • 6 травня відзначають День святого Юрія – покровителя Львова

06.05.2021, 11:32

6 травня відзначають День святого Юрія – покровителя Львова

Сьогодні, 6 травня, християни східного обряду відзначають День св. Юрія, який також є покровителем міста Львова.

Святий Юрій (або ж святий Георгій) є одним із найбільш шанованих та відомих постатей серед християн. Звідси й інші назви свята – Юрія Змієборця чи Георгія Переможця, пише Еспресо Захід.

На іконах його зображають воїном, який списом пронизує змія, сидячи верхом на білому коні. Ця картина символізує перемогу весни над зимою, святого над дияволом, добра над злом. Він є опікуном воїнів, а також покровителем хліборобства та скотарства.Святий Георгій перемагає дракона. Фото: вікіпедія

Великомученик Юрій (Георгій) Переможець походить із Каппадокії. Він зростав у християнській родині – його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати виховала сина у благочесті та християнському смиренні. Після смерті матері отримав спадок, який роздав бідним. Помер мученицькою смертю за свою віру, коли йому не було й 30.

Великомученик Юрій стверджував, що віруючий у Христа перенесе будь-які муки і здатен творити діла, які творив сам Христос – "Сліпих просвіщати, прокажених очищати, глухим подавати слух, виганяти бісів, воскрешати померлих". 

За народними віруваннями, якщо на Юрія тепла погода, то літо буде раннім. Якщо ж у цей день падає дощ, то сезон буде врожайним. А якщо сильний вітер та похмура погода, то така погода затримається на тривалий час.

Додамо, що сьогодні о 13:00 біля входу в Ратушу Львівська міськрада спільно з військово-історичним центром "Орден Паладинів" проведуть церемоніал почесної варти.

Нагадаємо, як повідомляли раніше, цьогоріч у Львові День міста пройде без гучних святкувань.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Уляна Парпан

  Замість обіцяного прозорого ринку - дерибан

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: