20.07.2020, 15:15

До 30-річчя Декларації про незалежність України

Україна - держава, яка перебуває між випадковістю свого виникнення (диво або катастрофа розпаду СРСР) і необхідністю довести свою життєздатність. Україна постала несподівано як для своїх громадян, так і для міжнародної спільноти. Нині, через тридцять років після своєї появи, Україна - це держава, позбавлена надій, але переповнена образами, страхами і комплексами меншовартості, але не випадкова в цьому світі.

За ці 30 років Україна так і не перетворилася на повноцінну державу з розвиненою економікою, соціальною сферою та громадянським суспільством.

Держава є, а українського, цілісного суспільства, що розвивається, нема. Зате Україна стала частиною геополітики. Ми стали державою, але не для себе, а для інших, олігархів і міжнародних гравців.

В української держави немає жоднлої серйозної місії в тому світі, але, виявляється, що вона потрібна всім. Наприклад, Росія не може існувати без України, ні як ворога, ні як друга («молодша сестра»?). Але таємниця чи проблема в тому, що Росія не може існувати і розвиватися в цьому світі без України. Історично Росія справляється з будь-яким видом ворожого оточення, здатна на будь-який історичний ривок, але тільки разом з Україною. А нині слабка, але незалежна Україна - це «родова травма Росії», яка тягне Росію назад в минуле і вниз світової спільноти, в країни-аутсайдери або країни- ізгої.

Без України доля Росії буде дуже важкою, але вона виживе. А Україна може вижити і розвиватися і без Росії. У свою чергу Росія без України може тільки виживати, перебуваючи то в агресивній лихоманці, то в фазі застою. Зате дуже довго. Без України у Росії можливе тільки агресивне виживання в міжнародному співтоваристві, але Росія не зможе зайняти гідне місце в новому плюралістична світі сильних держав.

Більш того, важко переносячи «родову травму», Росія не може дозволити собі ворогів Німеччину або США. Тим більше, вона дуже боїться дружби-ненависті з Китаєм.

Рівень присутності Росії в світі - це ненависть до України, підтримка терористичних організація і авторитарних режимів,  не больше..Це не місія, це неминучий історичний стан або роль Росії в сучасному світі.

Для Європи після нападу Росії на беззахисну Україну стало ясно, що вперше після 1945 року в Європі знову може спалахнути страшна війна, з території України. Європа не боялася Балканської кризи, але вона дуже боїться російсько-української війни, яка зачепить Європу. ЄС боїться цього, але боїться і путінської Росії. Тому Європа об'єктивно зацікавлена в орієнтованій на Захід, в живій і сильній Українй, а не в незахищеному «підчерев'ї Європи» (Черчілль), не в країні, яку Росія терзає і розриває на шматки, як сьогогдні.

Для США після того як Росія, без оголошення війни, віроломно напала на беззахисну Україну в 2014 році, дуже важливо підтримувати і захищати Україну. Тому, що Україна - це реальне «підчерев'я Росії». З 1991 року, ближчого плацдарму США проти Росії ще ніколи не було і вже не буде. Далі нікуди. Ще невідомо, хто на кого більше тисне через Україну, - Росія на США чи США на Росію. Тому хто б не став президентом США в листопаді 2020 року, Америка буде нарощувати свою військово-політичну присутність в Україні. У неї нема іншого шляху і більш ефективного способу тиску на Росію. Санкції, енергетичні та комп'ютерний війни, переговори, гонка озброєнь, підтримка внутрішньоросійською опозиції - все це вторинне порівняно з Україною, як союзника США проти путінської Росії.

Такий 30-річний результат існування, але не розвитку України. Вона ніколи і нікуди не зникне, бо потрібна великим геополітичним гравцям, але чи буде вона повноцінною державою вільних і забезпечених громадян, патріотів свій країни - важко сказати. Або вона так і залишатиметься зручним для Західного світу і Росії способом утримувати Росію в її зрозумілому, агресивному, але неперспективному стані.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: