• Головна
  • Новини
  • 2021 – це був рік непростих викликів перед українським суспільством

Михайло Цимбалюк

політик

Народний депутат України, генерал-лейтенант міліції, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України


01.01.2022, 00:13

2021 – це був рік непростих викликів перед українським суспільством

Без сумніву, минулий рік для України був непростим – перед нашою Державою постало багато викликів, на які усім нам разом довелося шукати гідну відповідь. На жаль, ці виклики повторюються з року в рік, а шляхи виходу з кризових явищ, які обирає влада, не завжди правильні і надто часто  не призводять до необхідного результату.

Основне, що об’єднувало українців у цей непростий час, підтримувало та скеровувало в правильному напрямку – це загальнонаціональне бажання жити в країні з європейськими цінностями та традиціями. Ми стаємо сильнішими, виваженішими та мудрішими. Кожен день нас загартовує і формує внутрішній стержень, виборює свій шанс бути справжнім творцем історії. І основне, маю надію, кожен з нас приходить до висновків, що в майбутньому  помилок минулого ми більше не повторюватимемо.

Якщо озиратися на 2021 рік в аспекті роботи парламенту, то тут насправді немає чим похвалитися. Напередодні нового року, влада підступно обдурила шахтарів і не виділила до нового року гроші на погашення заборгованості зарплати гірникам. А наступного ж дня такими ж методами не проголосувала проект Закону, який би відтермінував введення касових апаратів для ФОПів. Не було політичної волі у «монобільшості» цьогоріч проголосувати за законопроект щодо належного пенсійного забезпечення військових пенсіонерів (цей проект Закону у першому читанні був проголосований ще у 2020 році). Натомість владна більшість виносить у парламентський зал законодавчі ініціативи, які ще більше посилюють податковий зашморг для представників як великого, так і малого бізнесів…

Чи не основне недопрацювання парламенту цього року – це те, що «монобільшість» при формуванні Державного бюджету на 2022 рік заклала прожитковий мінімум на рівні 2390 гривень на місяць, а це навіть не половина фактичного прожиткового мінімуму. Відтак, усі соціальні виплати впродовж наступного року здійснюватимуться несправедливо.

Як результат, українці просто не зможуть належно забезпечити себе продуктами харчування, одягом, речами першої необхідності. Ця Верховна Рада України не виконала основного – не дала можливості українцям нормально вижити в умовах бідності, та не створила, як обіцяли у владі, сотні тисяч нових робочих місць.

Незважаючи на те, що у 2022 році передбачено кілька етапів підвищення пенсій, багато українців отримають пенсію, розмір якої менший від фактичного прожиткового мінімуму. Так, мінімальна пенсія до липня 2022 року буде на рівні 1934 грн, у липні збільшиться до 2027 грн, а у грудні – 2093 грн. Судячи з цифр, українцям за рік додадуть лише 159 гривень. Це при тому, що згідно з розрахунками Мінсоцполітики, пенсіонеру на базові потреби на місяць потрібно 3692 гривні.

Хотілося б з оптимізмом дивитись у майбутнє. Маю велику надію, що у прийдешньому році суспільство буде все більше консолідуватися довкола конструктивних ідей політиків, які мають мету та чітку стратегію розвитку країни! Вочевидь, що одним із основних завдань кожного з нас має бути перемога у війні з російським агресором і повернення додому тих українців, які переважно через матеріальну скруту та відсутність державної підтримки, виїхали за кордон, залишивши своїх близьких та рідних (цьогоріч з України закордон виїхала рекордна кількість українців).

Ми разом маємо побудувати країну, у якій молодь мріяла б працювати і розвиватися, у якій кожен, незалежно від того де живе, пишався б своєю Батьківщиною. 

(Джерело:  Цензор.НЕТ)

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Василь Чорний

Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: