Оксана Кришталева

Журналістка

Оксана Кришталева — українська письменниця, журналістка і публіцистка.


09.03.2019, 15:04

Зустрінемось у мейлику - про інтернет-спілкування

Віртуальний світ інтернету допоміг людям швидко вирішувати проблеми, а разом із тим зняв із багатьох почуття відповідальності за сказане, поширене і прокоментоване.

Найбільше, що вражає в інтер-нетрях – акції та розіграші, замануха вподобати і поширити сторінку, додати друзів, розказати про це публічно і – можливо – одержати за це приз. За умови, якщо на час розіграшу ви сидітимете в інтернеті та швидко відповісте на запит. Шляхом «рандомного» (тобто, випадкового) вибору ви станете або ж скоріш за все не станете переможцем. Принаймні, так працює реклама.

Для палких шанувальників чийогось таланту існують сторінки інтернет-голосування та якісь химерні рейтинги. І хто на цьому заробляє? Авжеж – або оператори мобільного зв’язку, або прихована реклама.

Складніше із конкурсами та кастингами. Більшість організаторів не вказують реального місця розташування. Натомість  пропонують: надсилайте свої безсмертні твори, фото, відео чи ще там щось авторське-мистецьке на мейлик чи «сюди», є якийсь мобільчик та ім’я контактне. І все. Також дуже бажано «лайкнути» погодження із організаторами,  що ви заздалегідь надаєте право використовувати свій матеріал для реклами, піару тощо.

Був у мене такий випадок із одним конкурсом текстів. Хотіла надіслати свою прозу. Щоправда, назву конкурсу я запам’ятала не одразу – така вона була кучерява і емоційно насичена. Наче тематика й проблематика відповідали умовам віртуального конкурсу. Та й тема нескладна – про любов. Полетіли мої текстоньки кудись у прірву всесвітньої павутини. За кілька днів прийшла відповідь: «Ваші тексти нам не підходять ні тематично, ні за розміром». Про всяк випадок відповіла невідомим організаторам, що декотрі з текстів уже були надруковані, тому будь-які маніпуляції з передиранням сюжету, стилістики тощо взагалі-то краще не робити. Бо хто ж іще захистить мої авторські права?

Отак і живемо, керуючись гаслом з якогось далекого фільму: «Порятунок потопельника – справа самого потопельника»! Хотілось би більше відповідальності та реальності. Особливо якщо це стосується інтелектуальної власності.

 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: