Олег Пономар

політичний оглядач


22.10.2018, 15:02

Захід вірить в Україну

У п'ятницю після обіду Уряд України нарешті ухвалив рішення (він мав це зробити ще рік тому) про встановлення ринкових цін на газ для на пленарні з 1 листопада 2018 року.

У п'ятницю після обіду Уряд України нарешті ухвалив рішення (він мав це зробити ще рік тому) про встановлення ринкових цін на газ для на пленарні з 1 листопада 2018 року.

Отже, після ухвалення Бюджету у другому читанні, всі перешкоди для відновлення співпраця з МВФ було усунуто. Також, це рішення розблоковує макрофінансову допомогу від Евросоюзу та Світового Банку.

І вже через годину після засідання нашого Кабміну, МВФ оголосив про відкриття нової програми Stand-by для України у розмірі $3,900,000,000 терміном на 14 місяців. Уточнюю — це не завершення чинної програми, а відкриття нової. Ще нюанс — МВФ порушив своє неписане правило — не відкривати нових програм у передвиборчий період.

Захід вірить в Україну!

Чому рішення уряду про підвищення ціни газу є таким важливим? Бо воно призвело до відкриття нової Програми МВФ, яка:

1) стимулює і стимулюватиме Уряд продовжувати важливі структурні реформи, які провели свого часу Польща та країни Балтії;

2) має термін (14 місяців), який виходить за межі президентських і парламентських виборів 2019 року. Тобто, Програма дасть гарантію того, що економіка продовжуватиме рости (а вона росте вже 10 кварталів поспіль), і що зберігатиметься економічна (макрофінансова) та політична передбачуваність у такий важливий рік.

Тому так горить і палає у тих, кому — «Що гірше Україні — то краще».

Дві новини у справі Рашаґейт:

•Міністерство юстиції США звинуватило 44-річну громадянку Московії, Єлєну Хусяйнову, головного бухгалтера проекту з втручання в американські вибори, влаштованого компаніями Пріґожина (московська фабрика тролів).

•Вчора Манафорта привозили до суду. Манафорт постав перед суддею в інвалідному візку, бо каже, що має проблеми з правою ногою. Суддя ухвалив рішення зняти ті 10 звинувачень з 18, в яких присяжні не змогли одностайно визнати Манафорта винним. Суддя також призначив дату, коли Манафорту має бути винесено вирок, це 8 лютого 2019 року. Нагадаю, що Манафорт активно співпрацює з Мюллером проти Трампа.

Державний департамент США розповсюдив вчора заяву, в якій підтримав надання автокефалії українській церкві.

Македонія йде в НАТО: вчора пізно ввечері депутати Народних зборів Македонії ухвалили пропозиції уряду про початок внесення змін до Конституції стосовно назви країни. Ще треба провести два голосування — простою й конституційною більшістю — уже безпосередньо про внесення змін до конституції про назву країни. Судячи зі вчорашнього голосування, шанси на це є.

Гарного всім дня.

Фото з відкритих джерел

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: