У Верховній Раді ухвалили рішення про включення до порядку денного 9-ї сесії парламенту та передачі до Конституційного суду проекту закону №9037
Перед цим до парламентарів звернулася представниця президента у ВР Ірина Луценко, яка зазначила, що євроатлантична інтеграція відповідає національним інтересам України.
Вона додала, що у Конституції пропонується закріпити курс на ЄС і НАТО, а також вилучити пункт 14 та заборонити розміщення на території України іноземних військових баз.
У свою чергу голова комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич наголосив, що проект закону отримав схвальні відгуки і від інших комітетів, зокрема, від антикорупційного комітету, комітетів з питань оборони та євроінтеграції.
У свою чергу представник фракції "Самопоміч" Тарас Пастух зазначив, що незрозуміло наразі, як Україна буде співпрацювати у військовій сфері зі своїми міжнародними партнерами, якщо конституційно заборонить розміщення в Україні іноземних військових баз.
Луценко відповіла, що українським законодавством не забороняється здавати в оренду інфраструктурні військові об'єкти, тому проблем з цим не буде.
Після цього у залі ради виступили з промовами представники фракцій, більшість з яких заявила, що підтримує запропоновані зміни до конституції.
Проти висловився тільки співголова "Опозиційного блоку" Юрій Бойко, який заявив, що дані зміни не важливі для українців.
Після позитивного голосування спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що рішення ухвалено і проект закону буде внесений до порядку денного сесії ВРУ і переданий для висновку Конституційного суду.
Як повідомлялося, на прес-конференції 28 лютого президент Петро Порошенко запропонував закріпити у Конституції курс на євро- та євроатлантичну інтеграцію України.
"Прагнення до членства в ЄС та НАТО можна було б зафіксувати у преамбулі Конституції", - заявив Порошенко.
Згодом Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз. Для внесення змін до Конституції необхідно щонайменше 300 голосів у парламенті.
4 вересня Верховна Рада оприлюднили текст президентського законопроектупро внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО.
За темою
- США скорочують роль у силах НАТО: союзникам у Європі пропонують взяти більше відповідальності
03.06.2026, 20:24
- Росія заперечує удар по Румунії попри підтвердження НАТО
29.05.2026, 18:43
- Тактичні кросівки і НАТО: стандарти та вимоги збройних сил альянсу
12.05.2026, 21:57
- Саміт у Вільнюсі наблизить Україну до НАТО – Столтенберг
07.07.2023, 16:41
- Ми ніколи не думали, що Альянс може боятися: промова Зеленського на саміті НАТО
24.03.2022, 22:13
Обговорення
ТОП
У Калуші мобілізованого батька-одинака повернули додому після звернення доньки до соцслужби
На Хмельниччині нетверезий водій з трьома дітьми в авто влетів у автобусну зупинку
17-річного водія засудили до 3 років ув’язнення за смертельну ДТП біля Жидачева з двома загиблими
На кордоні з Україною затримали викрадений у Британії Range Rover та партію автозапчастин Audi
Українська стрічка про працівників ТЦК здобула головну європейську нагороду на кінофестивалі в Кракові
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні