04.05.2018, 12:58

Висоток у селах більше не дозволять

Мінрегіон оновлює державні будівельні норми.

Зокрема, пропонує встановити максимальну поверховість житлової забудови у населених пунктах залежно від їх класифікації та чисельності населення.  

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, передає Урядовий портал, пише ЗІК.

«Сьогодні у чинному ДБН відсутнє ранжування висоти в населених пунктах, через що дедалі частіше наші міста і села починають втрачати свій нинішній вигляд – сільська місцевість забудовується як у містах, хоча не має достатньої інженерної підготовки для цього, а міста у свою чергу перетворюються на кам’яні джунглі. Щоб гармонізувати простір та зробити його комфортнішим для жителів як у містах, так і в селах, а також планувати подальший розвиток населених пунктів, враховуючи можливості їх інфраструктури, у новому ДБН вводяться обмеження щодо житлової забудови населених пунктів залежно від їх класифікації та кількості населення, що проживає», – заявив він.

Зазначається, що у сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1000 осіб дозволяється лише садибна забудова, у селах понад 1000 осіб – садибна забудова та багатоквартирні будинки висотою до 12 м (до 4 поверхів включно), у селищах міського типу – садибна забудова та багатоквартирні будинки до 15 м (до 5 поверхів включно).

У містах з чисельністю населення до 50 тисяч дозволяється розміщувати садибну забудову та багатоквартирні будинки до 27 м (до 9 поверхів включно), у містах з населенням 50-100 тисяч – садибну забудову та багатоквартирні будинки до 48 м (до 16 поверхів включно).

Максимально допустима висотність багатоквартирної забудови у містах з чисельністю населення понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування.

Ціі параметри висоти визначаються без урахування шатрової покрівлі у разі її влаштування. У випадку будівництва на складному рельєфі висота визначається із врахуванням цокольного поверху.

Оновлений ДБН «Планування і забудова територій» вже затверджений і незабаром буде опублікований. 

Фото ілюстративне

  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Богдан Козійчук

    Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: