Спальні кімнати в садочках використовують лише дві години на день. У львівській мерії вважають це нераціональним на фоні тотального браку місць для маленьких львів'ян.
«Якщо є величезне приміщення спальні, яке використовується лише 2 години на день, — то це нераціональне використання як площі, так і ресурсу цього навчального закладу, зважаючи на те, що деякі діти потрапити до садочків не зможуть.
Ми передбачаємо, що, скажімо, в ігровій кімнаті буде 7 ліжок, і тут зможе виховуватись 21 дитина. Зважаючи на те, що присутність дітей у дошкільних закладах є невисокою — приблизно 65−70%, тобто в групу будуть ходити приблизно 16−17 дітей, то в таких групах з дітьми буде займатися вихователь і її помічник. Це правильно, оскільки діти зможуть отримати більше уваги від вихователя, а вихователь, натомість, зможе приділяти більше уваги кожній дитині і сприяти її розвитку.
Сон дитини триває, як правило, 2 години на день. І жодних порушень тут немає. Тому для розвитку дитини розподіл по групах — це потрібно і корисно. Звичайно, є заперечення від батьків, тому що все нове сприймається завжди не дуже добре. Від цього рішення ми не будемо відмовлятися, і для дітей будуть забезпечені належні умови перебування в садках", — зазначила начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик у коментарі пре-службі ЛМР.
У кожному з обраних дитячих садків будуть реорганізовані одна — дві групи, де площа приміщень дозволяє перебування 30−35 дітей водночас, додала вона.
Перелік садків, де будуть реорганізовані групи: № 39, 69, 73,128,129, 131,134, 163, 165, 9, 52,183, 51, 1, 166, 160, 180, 187, 167, 31, 57, 154, 14 (Ш), 106, 171, 17, 14(Л), «Лісова казка», НВК школа-садок № 94.
«У вищезазначених дошкільних закладах є великі приміщення спальні (50−53 кв м), які використовуються лише 1,5−2 години на день. Оскільки нераціонально використовується як площа, так і ресурс навчального закладу — то інші діти не зможуть потрапити до садочків, а батьки піти на роботу», — коментують в управлінні освіти ЛМР.
«Відповідно до державних будівельних норм, у групових осередках для дітей садкового віку дитячих садків і ясел допускається об’єднання ігрової та спальні в єдиний простір. Також Санітарний регламент для дошкільних закладів дозволяє при відсутності спальних приміщень використовувати розкладні ліжка. При розміщенні ліжок-трансформерів, які ми пропонуємо використовувати у вищезазначених групах, не буде порушено жодних норм. Відстань від опалювальних приладів — 20 см, та оптимальна відстань між узголів’ям двох ліжок — 30 см, а між боковими сторонами — від 65 см, буде дотримана.
Необхідно зауважити, що у світі програми навчання та виховання дітей дошкільного віку охоплюють ігри, розвиток мовної активності, почуття ритму, фізичний розвиток, уміння спостерігати природу, логічні вправи, вивчення основних духовних принципів і моральних норм. Тепер у всіх садочках практикують влаштування дитячих закладів із відкритим простором, що поєднує спальню, ігрову та навчальний клас», — додають в управлінні освіти.
Нагадаємо, що першими про таку ініціативу мерії в соцмережах повідомили обурені батьки: на їхню думку, ущільнення груп є губим порушенням санітарних норм і спричинить незручності для дітей.
За темою
- В Україні поступово відмовляються від проби Манту: з квітня запроваджують нові тести на туберкульоз
25.03.2026, 16:28
- НМТ-2026: що змінилося у тестах з фізики та хімії
22.03.2026, 13:42
- 13-річний підліток став посмертним донором для 4 людей: в "Охматдиті" провели для нього коридор пошани
21.03.2026, 12:18
- ЗМІ пишуть про скорочення декрету до 4 місяців: у Раді пояснили, що хочуть змінити насправді
09.03.2026, 21:14
- Частина рішень ще перебуває на стадії доопрацювання, - Михайло Цимбалюк про виплати при народженні дитини
02.02.2026, 20:59
Обговорення
Сім'я і здоров'я
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми