20 грудня, в Самборі неподалік храму Святителя Павла Конюшкевича знайшли викрадене Богослужбове Євангеліє 16 століття, оздоблене сріблом. Невідома особа залишила стародрук біля трапезної на території церкви.
«Не знаю, що саме зловмисника змусило підкинути Євангеліє назад: чи то докори сумління, душевні муки, страх кари, чи розголос навколо справи. Та тішить, що зробив таки це. Книга знову на своєму місці. Дякую, “Мануфактурі новин”, що допомогли розповсюдити інформацію про зникнення. Переконаний, що це значно допомогло у поверненні», – тішиться о. Микола Лиско, який першим виявив зникнення книги 14 грудня.
Євангеліє використовують лише на Великдень. Ще у 16 ст його подарували Самбірському православному братству. Ручна робота. Оздоблене срібними гравюрами. Його вага становить близько 30 кг. Злодій потрапив до храму, підібравши ключі. Про те, що Євангеліє знайшлося, поліцію повідомили священики із вказаної церкви, зазначили слідчі, що займалися цією справою.
За темою
- У Червонограді затримали церковного злодія
07.08.2021, 16:15
- На Львівщині затримали серійного розкрадача церков
10.06.2021, 11:34
- На Буковині злодії вкрали з церкви 25 тис. грн
22.10.2020, 11:44
- Банда грабіжників викрала з церков 1860 ікон
02.05.2020, 20:27
- У Вінниці чоловік вкрав з церкви мощі св. Миколая
02.02.2020, 17:08
Обговорення
Львів
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні