Найбільший фестиваль пива Октоберфест (Oktoberfest) сьогодні, 22 вересня, розпочався у Мюнхені, Німеччина. Грандіозна подія, яка збирає мільйони туристів з усього світу, триватиме аж до 7 жовтня
Історія двотижневого святкування в центрі одного з найбільших міст Німеччини веде свій відлік ще з 1810 року, але тоді фестиваль офіційно розпочинали не у вересні, а в жовтні. Саме звідси і пішла оригінальна назва фестивалю, – "октобер" з німецької мови перекладається як жовтень. Причина перенесення дати фестивалю з жовтня на вересень – складні погодні умови, які можуть розпочатись у Німеччині вже у другому місяці осені. Вже у 1874 році цей фестиваль почали відзначати місяцем раніше, а з 1904 року його святкують 16 днів.
Щороку Октоберфест розпочинається із вітального слова мера Мюнхена та випитого ним кухля пива. Хоч фестиваль щодня починатиме свою роботу з 10 ранку, але відвідувачі часто приходять ще в 7 ранку чи навіть резервують столики за кілька місяців до фестивалю. А все тому, що Луг Терези (спеціальна територія Мюнхена для проведення фестивалю) не може прийняти величезний потік туристів.
На цій площі розміщено 14 величезних пивних наметів, місткістю по кілька тисяч осіб, один найбільший намет Октоберфесту Hofbräu-Festzelt, у якому вміщається понад одинадцять тисяч посадочних місць, та двадцять один намет місткістю до 1000 посадочних місць. За спостереженнями туристів, які вже побували на Октоберфесті, щоб потрапити в один з наметів фестивалю, потрібно очікувати у черзі не менше, ніж півгодини. На швидкість просування черги можуть залежати погодні умови, перевірка поліцейських на вході та день фестивалю, – особливо це стосується вихідних.
З особливих цікавинок Октоберфесту, то варто пам’ятати, що на "пивній" події немає відведених місць для куріння, адже з 2008 року куріння на території фестивалю заборонили з міркувань безпеки. Також варто пам’ятати, що на фестивалі пиво подається тільки тим, хто сидить за столом і виключно кваліфікованим персоналом, допущеним до цього. Не скупіться на чайові, адже так офіціант допоможе зберегти вам столик за собою. Якщо ви прийшли на фестиваль у надто пізню пору, то знайте, що ніхто вам не дозволить сидіти за столиком пізніше 22 години в будні і 22.30 по вихідним.
За темою
- У Карпатах з’явилася онлайн-карта місць для ночівлі та укриття туристів
17.04.2026, 18:06
- Українська молодь може безкоштовно подорожувати Європою: як працює програма DiscoverEU
15.04.2026, 18:40
- Куди поїхати з дітьми на вихідних: львів’яни назвали найкращі локації поблизу міста
08.04.2026, 17:25
- Писанки, ярмарки та веснянки: як провести Вербну неділю у Львові
03.04.2026, 17:10
- У Трускавці виявили унікальне родовище розсолів із солоністю вищою за Мертве море
02.04.2026, 12:26
Обговорення
Туризм
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми