• Головна
  • Новини
  • Українські свині хворіють на африканську чуму - ветеринари підозрюють епідемію

06.09.2018, 03:50

Українські свині хворіють на африканську чуму - ветеринари підозрюють епідемію

Фахівці ветеринарної медицини України зареєстрували чергові випадки небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС), повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Епідемію підозрюють у Київській, Херсонській та Миколаївській областях.

Згідно з інформацією головних управлінь Держпродспоживслужби в зазначених областях, з 30 серпня по 5 вересня на території цих областей зареєстровано 3 випадки захворювання африканською чумою свиней, – передає УНІАН.

Діагноз АЧС підтверджений лабораторними дослідженнями. У вогнищах захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

За сім місяців 2018 року в Україні було зареєстровано 60 випадків АЧС серед домашніх тварин.

У 2017 році в Україні було зареєстровано 163 випадки АЧС.

Згідно з опублікованим у січні 2017 року прогнозом Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйона свиней, або 4 мільярди гривень, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 мільярда гривень.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів’я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур. 

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Богдан Козійчук

    Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: