Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Російську Федерацію для звільнення незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.
Про це повідомила речник МЗС України Мар'яна Беца у Twitter.
"Тривожна інформація про погіршення здоров'я Олега Сенцова. Закликаємо партнерів посилити тиск на РФ для його звільнення", - наголосила вона.
Сьогодні, 8 серпня, сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що її брат майже не встає, а його стан - катастрофічно поганий.
Співробітники ФСБ РФ затримали Сенцова в Криму навесні 2014 року. Його переправили до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові.
Російський суд в серпні 2015 року засудив його до 20 років ув'язнення. Сенцов перебуває в колонії у місті Лабитнангі на Ямалі.
14 травня він оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів. 13 липня стало відомо, що мати режисера Людмила Сенцова написала листа президенту РФ Володимиру Путіну з проханням про помилування її сина. 7 серпня в УФСВП Росії у Ямало-Ненецькому автономному окрузі заявили, що стан здоров'я Сенцова оцінюється російськими лікарями як задовільний.
Йому, запевнили у відомстві, призначено та проводиться лікування, спрямоване на підтримку основних функцій органів і систем організму, недопущення розвитку ускладнень. При цьому адвокат Дмитро Дінзе, який відвідав режисера в колонії, заявив, що стан Сенцова погіршується.
За інформацією адвоката, у Сенцова дуже низький пульс (близько 40 ударів на хвилину) і сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії. Адвокат повідомив, що припиняти голодування політв'язень не планує.
Фото: джерело
За темою
- Італія обмежила дію Шенгену з Іспанією через міграційну кризу в Сеуті
31.07.2026, 22:17
- Світоліна вийшла до чвертьфіналу турніру WTA 500 у Вашингтоні
31.07.2026, 13:15
- У Тулі підстрелили директора російської компанії, яка розробляє безпілотники для армії РФ
29.07.2026, 13:29
- ЄС дозволив продавати конфісковану російську нафту: виручку не можна передавати РФ
24.07.2026, 22:50
- У Словаччині затримали ексочільника УАФ: його підозрюють у розкраданні майже 295 млн грн
24.07.2026, 21:05
Світ
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні