Європейська комісія призупинила рішення про надання Молдові фінансової допомоги в розмірі 100 мільйонів євро.
Про це поінформували в Делегації ЄС в Республіці Молдова, повідомляє ЗІК.
«Фінансування в рамках Програми макрофінансової допомоги для Молдови було обумовлене успішною реалізацією конкретних заходів економічної політики, які включені в Меморандум про взаєморозуміння, та виконанням політичних умов, пов’язаних з повагою до демократичних механізмів, верховенства права і прав людини», – йдеться в оприлюдненому прес-комюніке Делегації.
Повідомляється також, що проведений Єврокомісією спільно зі Службою зовнішніх зв’язків ЄС аналіз показав, що політичні умови молдавською стороною не були виконані.
Підкреслюється, що аналіз був проведений у контексті останніх політичних подій в Молдові, пов’язаних, зокрема, з рішенням Верховного суду Молдови про невизнання результатів виборів мера Кишинева.
«Таким чином, на підставі проведеного аналізу, переведення першого траншу фінансової допомоги для Молдови було призупинено», – наголошується в комюніке Делегації ЄС в Кишиневі.
Як повідомляв Укрінформ, кількома днями раніше Верховний суд Молдови анулював результати виборів мера Кишинева, на яких перемогу здобув лідер партії «Платформа «Гідність і правда» Андрій Настазе.
Свою стурбованість рішенням судової інстанції висловили в ЄС і США.
Фото: Укрінформ
За темою
- Італія обмежила дію Шенгену з Іспанією через міграційну кризу в Сеуті
31.07.2026, 22:17
- Світоліна вийшла до чвертьфіналу турніру WTA 500 у Вашингтоні
31.07.2026, 13:15
- У Тулі підстрелили директора російської компанії, яка розробляє безпілотники для армії РФ
29.07.2026, 13:29
- ЄС дозволив продавати конфісковану російську нафту: виручку не можна передавати РФ
24.07.2026, 22:50
- У Словаччині затримали ексочільника УАФ: його підозрюють у розкраданні майже 295 млн грн
24.07.2026, 21:05
Світ
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні