У неділю, 16 вересня, у Бориславі близько сотні мешканців перекрили рух центральною вулицею міста. Блокування розпочалося о 8:30 і тривало десь до 11:30. Блокувальники постійно рухалися пішохідним переходом, зупинивши рух авто.
Як це пише Zaxid.net, учасники перекриття стверджують, що їхні дії –це мирна акція протесту, покликана привернути увагу до аварійного стану автомобільної дороги між Східницею і Бориславом. Місцеві мешканці тривалий час звертаються до влади області та відповідних служб із проханнями відремонтувати дорогу, однак жодного результату так і не досягли.
«Депутати селищної ради Східниці, місцеві мешканці, перевізники не раз писали і телефонували до служби автомобільних доріг та відповідного департаменту ЛОДА з проханням відремонтувати дорогу. Однак нам відповіли, що коштів нема і цього року не буде. Дорога в жахливому стані. Навіть огорожу зняли, а це ж гірська місцевість. Взимку проїхати буде нереально і будуть аварії», – пояснив один з ініціаторів акції, мешканець Східниці Валерій Журавчак.
За його словами, учасники блокування не виступають від імені жодних громадських організацій чи політичних рухів, а лише намагаються привернути увагу суспільства і посадовців до нагальної проблеми. Пасажирські автобуси блокувальники обіцяють пропускати з інтервалом 20-30 хв.

До перекриття долучилися навіть матері з дітьми (фото Ірини Журавчак)
Свою акцію місцеві активісти і мешканці анонсували заздалегідь. Вони повідомили про неї зокрема й голову ЛОДА Олега Синютку. У відповідь очільник області пригрозив, що після блокування руху дорогу взагалі не будуть ремонтувати.
«У нас була розмова з Олегом Синюткою. Він повідомив, що знає про стан дороги, але не може пообіцяти, що її відремонтують. Сказав: «Я не бог і не можу вам такого обіцяти. А якщо люди вийдуть на перекриття, то дорогу стовідсотково не будуть ремонтувати», – розповіла про діалог з головою ЛОДА депутатка селищної ради Східниці Ірина Журавчак.
За її словами, відповідь Олега Синютки обурила місцевих мешканців і ще більше налаштувала їх на проведення акції протесту.
За темою
- У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
18.04.2026, 14:56
- До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
18.04.2026, 11:04
- На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
18.04.2026, 10:58
- На кордоні з Польщею виявили долар із перевищенням радіації у 1905 разів
17.04.2026, 21:49
- У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
17.04.2026, 21:31
Обговорення
Львів
ТОП
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18 квітня: що треба знати про цей день
У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми