Релігійна громада Святотроїцього собору міста Берестечка не дочекалася ключів від настоятеля, тому люди у присутності поліції замінили замки і увійшли до храму.
Про це Район.Горохів розповіла Берестечківська міська голова Валентина Залевська.
Парафія офіційно належить до Волинської єпархії ПЦУ від 22 січня 2019 року, коли в Управлінні єпархії надали відповідні документи, а саме протокол зборів і підписи з паспортними даними 732 осіб з голосом «за» і 30 підписами «проти».
Від 20 січня настоятель Собору благочинний Дмитрій Петрущак не проводив богослужінь і не віддавав громаді ключів. Тому 5 лютого громада зібралася на площі перед Собором і проголосувала за відкриття дверей і зробила це у присутності поліції.
«Понад сім десятків людей підписалося під Актом про відкриття Собору. Перед тим люди їздили і до священика, і до старости, але нікого не знайшли. Ми вчинили законним способом, щоб ніхто не мав підстав говорити про силове захоплення храму. Щодо себе особисто я чула дорікання, що я не мала права там бути, як предстваниця влади. Але на посаді міського голови я тільки три роки, а 23 роки я є прихожанкою Собору і маю повне право мати свою думку у цьому питанні», – прокоментувала Валентина Залевська.
Станом на 5 лютого священослужитель у Собор ще не призначений. Нагадаємо, громада неодноразово пропонувала отцю Дмитрію Петрущаку підтримати її рішення і разом приєднатися до Православної церкви України.
За темою
- У Луцьку призначили нового виконувача обов’язків міського голови
29.07.2026, 14:56
- На Волині під час ексгумації виявили останки щонайменше 38 людей
21.07.2026, 11:51
- Міністр оборони Польщі їде на Волинь
11.07.2026, 12:41
- Загиблому офіцеру СБУ з Луцька присвоїли звання Героя України
24.06.2026, 16:18
- Лобове зіткнення під Луцьком: у ДТП за участі службового авто поліції загинули двоє водіїв
14.06.2026, 15:52
Луцьк
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні