• Головна
  • Новини
  • Сокаль: у районі план повторної вакцинації від кору виконано на 66%

28.11.2018, 09:00

Сокаль: у районі план повторної вакцинації від кору виконано на 66%

У Сокальському районі новий спалах епідемії захворювань на кір.

Про це «Радіо Сокаль» повідомив лікар-інфекціоніст Сокальської ЦРЛ Ярослав Ворона.

За його словами щодня на лікування в стаціонар поступає один-два пацієнти. Є випадки середньої важкості і важкі, смертельних – немає. З початку року вже зареєстровано 122 випадки захворювання. Дітей - 66, дорослих - 56, вагітних -2, одна жінка вже родила.

За 10 місяців цього року у Сокальському районі щеплено 81% дітей від план . Це 836 із 1029. До кінця року не встигнуть виконати план. Причина відмов - протипокази і відмови батьків від щеплень.

Щодо ревакцинації дітей району, тобто повторної вакцинациї, яку проводять у 6 років, то її від початку року виконано на 66%. Це  означає, що вакциновано 1028 дітей із 1548. Дорослі щепляться за потреби.

Звичайно, що є й протипоказання для вакцинації: гіперчутливість алергічного типу до компонентів вакцини, чи вагітність у жінок. Що ж стосується гарантій, що вакцинація не призведе до ускладнень, тут не має чого боятися. За словами лікаря, вакцина, що поступає в місцеві лікарні – імпортна. Як наголосив лікар-інфекціоніст Сокальської ЦРЛ, вакцина відповідає усім вимогам і є якісною. Лікарні району вакциною забезпечені достатньо, нові поступлення завжди відбуваються вчасно.

Вже кілька місяців в Україні підвищений рівень вакцинації, тому, за словами лікаря-інфекціоніста, в одному з останніх наказів Міністерства охорони здоров’я пропонується проводити щеплення серед дітей до 17 років, а не шести, а серед дорослих вакцинувати тих тих, хто в групі ризику. Поки що для того, аби застерегти своє здоров’я, дорослим доведеться придбати відповідну вакцину самостійно, дітям виділяється в достатній кількості.

Важлив: якщо людина вже захворіла, то щеплення їй не допоможе.

Нагадаємо, що кір починається, як гостра респіраторна вірусна інфекція. Симптоми, на які варто звернути увагу: це підвищена температура, почервоніння очей, нежить, слабкість, а згодом і рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на шкірі обличчя і потім розповсюджується на все тіло. Найгірше, що через перші симптоми, схожі на застуду, хворі часто не відразу звертаються до медиків. А збудник тим часом просувається до життєво важливих органів. Тому якщо його не спинити й збудник дістанеться легень, може розвинутися пневмонія. 

Але найефективніший метод вберегтися від кору – зробити щеплення. Для здійснення щеплень себе чи своїх дітей не зволікайте, зверніться до лікарні, амбулаторії чи фельшерсько-акушерського пункту за місцем проживання. Щеплення дозволить не лише не допустити епідемії та поширенню таких небезпечних хвороб як Кір чи дифтерія, але навіть урятувати життя.

 

 

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Богдан Козійчук

    Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: