У вірників західного обряду різдвяні свята починаються 6 грудня - від дня Святого Миколая.
День святого Миколая має релігійне коріння і традиції святкування, вироблені в народі століттями. Католики шанують пам'ять св.Миколая щорічно 6 грудня як покровителя мандрівників і дітей.
Миколу високо шанують на Сході і Заході, його ім'я оточене масою народних сказань. Численні оповіді про зцілення, що виходять від ікон Миколая. Є легенди про покровительство моряків і мореплавання, захист від пожежі, про будівництво храмів, про покарання провісників погоди, про допомогу тим, хто укладає шлюб, про дбайливе ставлення до дітей.
До того ж різдвяні свята в Європі починаються саме з дня св.Миколая.
І ось які традиції є цього дня у різних країн.
У день Святого Миколая німецька дітвора перш ніж відправитися в ліжечка, розвішує по всьому будинку спеціальні черевички Nikolaus або шкарпеточки, в які Святий Миколай неодмінно покладе якийсь подарунок. Але подарунок залежатиме від того, як добре дитина поводилося протягом року. Якщо ж вона була неслухняна, то вранці маленький пустун у шкапетці може знайти лише гілочку дерева.
Є на острові Сардинія невелике містечко Сассирі. Його покровителем вважається Микола Чудотворець, тому й головне свято міста припадає на 6 грудня. Уже багато років у Сассирі існує хороша традиція з назвою Rito delle nubili. Полягає вона в тому, що протягом усього дня у день Святого Миколая молодим нареченим дарують подарунки.
В Албанії день Святого Миколая більше відомий, як свято Ніколи Зимового. Албанці починають його відзначати ввечері 5 грудня та святкують весь день 6 грудня. У переддень свята люди в оселях запалюють свічки та постяться до півночі. А потім на стіл подається смажене ягня або свинина. Починається святкова трапеза, і люди говорять одне одному такі слова: «Нехай ніч Святого Миколая допоможе тобі!».
Святий Микола Чудотворець вважається покровителем Лотарингії, і саме в цій області Франції день Святого Миколая святкують особливо активно. Більше того, це офіційне свято регіону. У маленькому містечку Ніколя-Де-Пор день Святого Миколая святкується дуже незвичайно. Увечері з центру міста виходить святкова процесія та рухається головними вулицями, супроводжувана фанфарами. На чолі процесії йде білобородий старець - Святий Миколай. А супроводжує його привид із різками в руках, щоб побити неслухняних дітей. А після покарання пустунів привид забирає їх із собою в мішку.
У Нідерландах дітям вручають подарунки у переддень дня Святого Миколая, 5 грудня. Але підготовка до свята починається задовго до цього.
За кілька днів до 5 грудня Святий Миколай припливає до Нідерландів на пароплаві. У ці дні дітвора акуратно розставляє своє взуття в будинку перед димоходом, каміном або, якщо цього всього немає, перед вхідними дверима. Цей процес неодмінно супроводжується співом спеціальних пісеньок для Святого Миколая. Зазвичай у взуття кладуть морквину або трохи сіна, щоб погодувати коня Святого Миколая на ім'я Амеріго. А вранці наступного дня діти знаходять у своєму взутті різні подарунки: шоколадні монетки, мармелад, маленьку іграшку. Отака подяка за те, що почастували Амеріго.
А в ніч із 5 на 6 грудня Святий Миколай приносить свої подарунки кожній дитині, яка добре поводилася весь рік. Але, як показує багаторічна традиція святкування дня Святого Миколая в різних країнах, без подарунка не залишається жодна дитина!
За темою
- Бійці ГУР вистежили ворожий "Тріумф" у Криму: спалили пускову та РЛС
27.07.2026, 10:12
- ППО знешкодила 123 дрони, але є влучання на 10 локаціях
27.07.2026, 09:47
- ООН спрямовує $358 млн на зимову допомогу для 2,1 млн українців
26.07.2026, 22:24
- Пошкоджене внаслідок російського удару судно Golden Leo почало тонути біля Одеси
26.07.2026, 21:00
- Журналісти з’ясували, де може жити Янукович у Росії та яке ім’я використовує
26.07.2026, 20:48
Суспільство
ТОП
У Львові дівчина на самокаті врізалася в автомобіль: її забрала швидка
На Львівщині чоловік стріляв у бік Audi: суд призначив 4 роки ув’язнення
У Львові через обрив пантографа зупинився трамвай
Біля Львова автомобіль збив 64-річного велосипедиста: чоловіка госпіталізували
Внаслідок ДТП на Львівщині загинув 22-річний мотоцикліст
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні