За чотири роки Україна не внесла жодної копійки в єдині бюджети органів Співдружності незалежних держав, тим самим створивши "істотні фінансові труднощі в роботі організації" і на сьогодні заборгувала понад 300 млн рублів.
Про це у середу заявила представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова, передає ТАСС, пише УП.
За її словами, Україна де-факто не брала участь в роботі Співдружності протягом понад 4 роки.
Зокрема, відкликала свого постійного представника в СНД і представників країни у виконкомі СНД і звела до мінімуму свою участь у засіданнях, а з 2017 року, коли головування перейшло до Росії, взагалі перестала відправляти своїх представників на засідання на найвищому та високому рівні.
Вона поскаржилася, що за цей час Україна не внесла жодної копійки в єдині бюджети органів СНД, тим самим створивши "істотні фінансові труднощі в роботі організації" і на сьогодні заборгувала понад 300 млн рублів.
"Останні кілька років Київ просто фактично згорнув свою участь в роботі Співдружності. Тому говорити про участь Києва в роботі статутних органів СНД, які президент України Петро Порошенко має намір припинити, вже давно не доводиться", - сказала Захарова.
Представник російського МЗС додала, що "на практиці рішення української влади зводиться до закриття постійного представництва країни при штаб-квартирі Співдружності у Мінську і відкликання двох дипломатів", і зазначила що процедура формального виходу України зі Співдружності може зайняти близько року.
Як повідомлялося, у вівторок 22 травня був опублікований указ президента України Петра Порошенка про вихід України з низки міжнародних договорів, підписаних в рамках СНД.
Указом №139/2018 вводиться в дію рішення РНБО "Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності незалежних держав", прийняте 2 травня.
У Співдружності незалежних держав висловили здивування указом Порошенка - там заявили, що Україні немає кого відкликати із статутних органів.
Фото 24 канал
За темою
- У семи областях частина родин залишається без світла через обстріли енергетики
30.03.2026, 11:20
- На Львівщині змінили графіки відключення світла
19.08.2024, 16:00
- В Україні зменшать кількість закладів освіти
15.01.2024, 17:09
- В Україні без електрики майже 500 населених пунктів
10.12.2023, 21:16
- З жовтня на Львівщині запровадять графіки відключення світла
10.09.2023, 13:02
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині засудили військовослужбовця за майже дворічне самовільне залишення частини
Через ДТП на трасі біля Львова впала електроопора — рух частково обмежено
У Львові військовий змінював дані в реєстрі «Оберіг»
Жителя Львівщини засудили до 13 років за насильство щодо неповнолітньої племінниці
У Львові чоловік підпалив відділення пошти після знайомства в інтернеті
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми