13.03.2025, 10:44
російські війська продовжують наступ у Курській області: територія, що контролюється Україною, зменшується
російські війська продовжують наступ у Курській області, незважаючи на активний опір з боку Сил оборони України. За останню добу українські військові відбили 17 атак ворога, проте зони контролю зазнали змін на користь росіян.
Згідно з оприлюдненими картами бойових дій, російські війська просунулися на північ від міста Суджа, що стало одним з найбільш напружених напрямків. Станом на 13 березня контрольовані українськими силами території зменшилися, порівняно з 12 березня, і складають менше 140 квадратних кілометрів, тоді як ще кілька днів тому цей показник був вищим за 197 квадратних кілометрів.

Генштаб ЗСУ повідомляє про інтенсивні артилерійські обстріли, серед яких 12 обстрілів з РСЗВ та 29 авіаційних ударів. Росія також використовувала керовані авіаційні бомби, що спричинили додаткові руйнування.

Інститут вивчення війни (ISW) підтверджує інформацію про захоплення міста Суджа російськими військами, що є значним стратегічним кроком для ворога. Російські війська, ймовірно, мають намір перерізати важливі транспортні шляхи, зокрема дорогу Суджа-Суми, для створення оперативного оточення українських військ.


Водночас Кремль залучив до боїв війська Північної Кореї, що додає додаткової складності ситуації на фронті.
Бої у Курській області продовжуються, і доля буферної зони в прикордонних районах залишається невизначеною.
За темою
- Генштаб оновив втрати Росії у війні — за добу ліквідували понад тисячу окупантів
14.05.2026, 09:05
- Генштаб: За минулу добу Росія втратила ще 1130 військових у війні проти України
13.05.2026, 09:26
- Військові за допомогою трьох НРК зачистили російську ДРГ в Костянтинівці
12.05.2026, 21:50
- ЗСУ за добу ліквідували понад тисячу окупантів та знищили 72 артсистеми РФ
12.05.2026, 08:18
- На півдні України під час “перемир’я” щодоби фіксували десятки боїв — Сили оборони
11.05.2026, 15:16
Обговорення
Новини з фронту
ТОП
У Києві затримали ветерана «Азову», який кинув яйце в Андрія Єрмака
На Дрогобиччині чоловік підпалив авто колишньої дружини: його затримали
На Миколаївщині військового підозрюють у вбивстві двох побратимів під час застілля
У посилках на кордоні з Львівщиною виявили понад 5 кг сушених мухоморів
Суд замінив ув’язнення фігуранту справи про вбивство валютника у Львові на виправні роботи
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми