Депутати Херсонської обласної ради на сесії у п’ятницю позбавили російську мову статусу регіональної на території Херсонщини, який вона мала в області з 2012 року.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Сімдесят третє питання: "Про втрату чинності рішення ХVII сесії Херсонської обласної ради VI скликання від 17 серпня 2012 року №553 "Про першочергові заходи щодо виконання в Херсонській області Закону України "Про засади державної мовної політики". Питання пройшло профільну комісію і президію (обласної ради - ред.). Ставлю це питання на голосування за основу і в цілому, прошу підтримати. За - 45 (голосів - ред.), рішення прийнято, дякую", - сказав головуючий на сесії Владислав Мангер.
На момент голосування в сесійній залі були присутні 49 депутатів.
Згідно з ухваленим 17 серпня 2012 року рішенням "Про першочергові заходи щодо виконання в Херсонській області Закону України "Про засади державної мовної політики", Херсонська обласна рада вирішила, що "на території Херсонської області поряд з українською мовою, як державною, діє російська мова, як регіональна, та до неї застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов, що передбачені у Законі України "Про засади державної мовної політики".
За темою
- У Херсоні FPV-дрон влучив у маршрутку: є загиблі та поранені
01.07.2026, 16:35
- На Херсонщині під час російського обстрілу загинув сапер міжнародної гуманітарної організації
24.06.2026, 14:58
- У Херсоні російські дрони вдарили по маршрутці та кареті швидкої допомоги: є загиблий і шестеро поранених
16.06.2026, 10:18
- У Херсоні внаслідок артобстрілу ринку загинули двоє людей, ще семеро поранені
24.05.2026, 16:24
- Армія РФ обстріляла тролейбус в Херсоні: є загиблий та поранені
19.09.2023, 11:30
Політика
ТОП
У Львові дівчина на самокаті врізалася в автомобіль: її забрала швидка
На Львівщині чоловік стріляв у бік Audi: суд призначив 4 роки ув’язнення
У Львові через обрив пантографа зупинився трамвай
Біля Львова автомобіль збив 64-річного велосипедиста: чоловіка госпіталізували
Внаслідок ДТП на Львівщині загинув 22-річний мотоцикліст
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні