Верховна Рада та Венеціанська комісія проговорили умови Антикорупційного суду.
Сьогодні ще проведуть додаткові переговори разом із представниками МВФ, де остаточно вирішать питання щодо права на вето.
Про це журналістам заявив один із авторів законопроекту Георгій Вашадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Стосовно повноважень Громадської ради міжнародних експертів, за словами депутата, є домовленість "щодо того принципу, який ми запропонували". Вашадзе підкреслив, що це питання обговорюватиметься на зустрічі з юристами та представниками МВФ сьогодні ввечері. "У нас будуть додаткові переговори разом із представниками МВФ, де буде остаточно прийнято рішення щодо того, якою має бути більшість на спільному засіданні міжнародних експертів у разі їхнього негативного рішення (вето)", – сказав він.
Водночас політик уточнив, що експерти отримають навіть більше повноважень, аніж розраховувала міжнародна спільнота: "З одного боку, вони будуть визначати доброчесність, конфлікт інтересів, а з іншого боку - кваліфікаційні вимоги до суддів Антикорупційного суду".
Сторони також дійшли згоди, щоб кримінальні справи, які вже розглядаються в суді, не переносилися до Антикорупційного суду після його створення, аби "не перевантажувати", зауважив депутат.
За прогнозами Вашадзе, Антикорупційний суд в Україні може запрацювати на початку 2019 року.
Нагадаємо, Президент Петро Порошенко у грудні 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект "Про Вищий антикорупційний суд" (№ 7440).
Фото: Джерело
За темою
- Ексголову Верховного Суду Всеволода Князєва засудили до п’яти років ув’язнення у справі про багатомільйонний хабар
08.06.2026, 16:51
- Два роки роботи Антикорупційного суду: про що свідчать цифри
06.09.2021, 19:38
- Антикорсуд скасував арешт готівки з дому Дубневича, через рішення судді Вовка
19.01.2021, 16:29
- Суддя Вовк знову проігнорував суд: ВАКС переніс засідання
12.01.2021, 15:26
- Суд позбавив ПриватБанк права власності на будівлю головного офісу
30.11.2020, 14:11
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
На Львівщині браконьєри застрелили козулю поблизу Стоянова — справу передали правоохоронцям
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні