21.06.2018, 10:16

Про здоров'я Сенцова турбується Європейський суд

ЄСПЛ запитує у Росії детальну інформацію про здоров'я Сенцова.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відіслав запит російським структурам про стан здоров'я українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії на 20 років за звинуваченням нібито в підготовці теракту.

Про це інформує адвокат міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чіков на своїй сторінці в Facebook.

"Суд просить представити детальну інформацію про поточний стан здоров'я Олега Сенцова разом з медичною документацією до 27 червня", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що інформація ЄСПЛ отримали у відповідь на екстрене повідомлення адвоката правозахисної групи Наташі Добревої.

У зв'язку із голодуванням Сенцова суд вимагає у влади Росії дотримуватися статей Європейської конвенції про право на життя і заборону на тортури. Зокрема, йдеться про статті 2 - право на життя, 3 - заборона тортур, і 4 - заборона рабства і примусової праці.

"По суті це означає, що влада зобов'язана не допустити смерті Сенцова (позитивні зобов'язання права на життя), але і не має права використовувати способи примусового годування (негативні зобов'язання щодо заборони катування)", – пише адвокат.

Разом з цим, Суд пропонує Заявникові припинити голодування.

ЄСПЛ нагадує, що справі Сенцова ще 8 липня 2014 року надано пріоритет.

14 травня Сенцов почав голодування із вимогою звільнити з російських в'язниць і колоній українських політв'язнів. Згідно з даними правозахисників, в Росії за політичними мотивами відбувають поканнання 64 українці. Четверо з них тримають голодування – це Сенцов, а також Олександр Кольченко, Олександр Шумков і Володимир Балух.

 

Фото з відкритих джерел

  • ,
  • ,
  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Богдан Козійчук

    Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: