• Головна
 • Новини
 • Польські реформи можуть спричинити негативні наслідки

17.08.2018, 16:34

Польські реформи можуть спричинити негативні наслідки

Європейська мережа рад юстиції пропонує призупинити членство Польщі.

Європейська мережа рад юстиції (ENCJ) поінформувала польську Державну раду судочинства (KRS) про скликання на 17 вересня надзвичайних загальних зборів, під час яких буде прийнято рішення про майбутнє польських представників у цій організації. В ENCJ вже запропонували призупинення членства Державної ради судочинства у мережі, пише Польське радіо.

ENCJ – це престижна організація, що об’єднує 24 ради юстиції з 20 країн-членів Європейського Союзу та представляє їх в ЄС. Державна рада судочинства Польщі була однією з тих, котрі засновували у 2004 році цю організацію.

Європейська мережа рад юстиції пояснює свою позицію тим, що Державна рада судочинства, на її думку, не дотримується критеріїв членства в організації, що передбачають незалежність «від виконавчої та законодавчої влади». ENCJ наголошує, що KRS нині не забезпечує незалежності польських судів.

У повідомленні Європейська мережа рад юстиції нагадує, що ще 1 червня у Лісабоні вона заявляла про прийняття подібного рішення, а делегація ENCJ прибула до Варшави, аби ознайомитися із позицією KRS.

«Беручи до уваги відповіді KRS і вивчивши усі інші важливі матеріали (зокрема позиції Верховного суду та Асоціації польських суддів), Виконавча рада Європейської мережі рад юстиції стверджує, що KRS більше не відповідає вимогам членства в ENCJ», - говориться у повідомленні.

Рішення Європейської мережі рад юстиції прокоментував голова Постійного комітету Ради міністрів Яцек Сасін. «Пропозиція усунення Державної ради судочинства зі складу Європейської мережі рад юстиції – це черговий елемент тиску, психологічної війни, яку ведуть з Польщею в надії на те, що польська влада зламається та відмовиться від реформ», - вважає він.

Слід зауважити, що позиція ENCJ з’явилася за два дні після того, як Європейська комісія здійснила черговий крок в процедурі про порушення законодавства ЄС щодо Польщі у зв’язку із законом про Верховний суд. Єврокомісія підтримує свою позицію, що польський закон суперечить правовим нормам Євроспільноти, бо порушує засаду незалежності судочинства.

Європейська мережа рад юстиції (ENCJ) була створена в 2004 році. Вона складається з державних інституцій країн-членів Європейського Союзу, які є незалежними на виконавчому та законодавчому рівнях і є відповідальними за надання підтримки судовій владі у незалежному здійсненні правосуддя.

Фото: джерело

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Про банки і «панамських патріотів»

  Дмитро Снєгирьов

  Кремль вимагає від України імплементації формули Штайнмаєра

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: