14.08.2018, 17:40

Польща має ще трохи часу на перегляд реформ

Влада країни має один місяць, щоб вжити всіх необхідних заходів для імплементації обгрунтованої позиції Єврокомісії у законодавстві про Верховний суд країни.

Про це йдеться у прес-релізі ЄК, пише Укрінформ. 

"Тепер польська влада має один місяць, щоб вжити необхідних заходів для погодження обгрунтованої позиції (Єврокомісії - ред.). Якщо польська влада не вживатиме відповідних заходів, Комісія може прийняти рішення передати справу до Суду ЄС", - йдеться у прес-релізі.

В Єврокомісії наголосили, що ретельно проаналізували відповідь польської влади на лист від ЄК. Однак, в європейському відомстві досі залишаються юридичні занепокоєння щодо законодавства про Верховний суд Польщі.

У Брюсселі додали, що зберігають свою позицію щодо того, що польський закон про Верховний суд є несумісним із законодавством ЄС, оскільки підриває принцип незалежності, включаючи процедуру зняття суддів і, таким чином, Варшава не виконує свої зобов'язання відповідно до пункту 1 статті 19 Договору про ЄС, яка пов'язана із Хартією про основоположні права Євросоюзу.

Як повідомлялося, на початку липня Єврокомісія порушила процедуру щодо Польщі з метою розслідування порушення у сфері верховенства права та подальшого накладення санкцій. Застереження Брюсселя викликає, зокрема, закон про Верховний Суд країни.

Як пояснили в Єврокомісії, цей закон порушує права суддів та не відповідає зобов'язанням Польщі щодо ст. 19 Угоди про ЄС, яка пов'язана із Хартією про основоположні права Євросоюзу.

Фото: джерело

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Світ

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Я що – пам’ятник?» - Зеленський назвав власний бюст «жахом»

  Коментар

  Блоги

  Юрій Никорак

  То хто ж у лікарнях вторинний: меддопомога чи пацієнти?

  Мирослав Дністрянський

  Україна вже перестала бути потужною індустріальною державою

  Андрій Вихопень

  На місці Мальського я почав би не з нарад

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: