Росія та Україна підпишуть контракт на 2018 рік на постачання уранової сировини з України в Росію.
Тим самим країни продовжать співпрацю в цій сфері - щорічно Україна в рамках проекту постачає близько 80 тонн уранового концентрату.
Про це повідомив в інтерв'ю "Інтерфаксу" генеральний директор АТ "Міжнародний центр зі збагачення урану" Гліб Єфремов, пише Дзеркало тижня.
Україна збагачує свій урановий концентрат на потужностях МЦЗУ, учасником якого є.
"І підписання, і виконання (контракту - ред) станеться найближчим часом. Ми включили обсяг, який передбачений для постачання в Україну в поточну виробничу програму. Зараз ми чекаємо від України його підписання, з нашої сторони підписаний контракт на поточний рік вже направлений українській стороні", - сказав він.
Фізична поставка матеріалу очікується в III-IV кварталах 2018 року, додав Єфремов.
За словами топ-менеджера, Україна дотримується графіку платежів, "робота йде в штатному режимі, графіки платежів України за поставлене паливо відповідають запланованим контрактним зобов'язанням".
Росія спільно з Казахстаном створила в 2007 році Міжнародний центр зі збагачення урану (МЦЗУ, розташований в місті Ангарськ) на базі відкритого акціонерного товариства "Ангарський електролізний хімічний комбінат" для надання послуг зі збагачення урану.
У 2011 році Україна придбала 10% акцій МЦЗУ (через держкорпорацію "Ядерне паливо"), після чого частка РФ склала 80%, частка АТ "НАК "Казатомпром" - 10%.
У вересні 2012 року МЦЗУ вперше здійснив імпорт з України уранового оксидного концентрату у формі U3O8. З отриманого матеріалу виробляється паливо, достатнє для перевантаження приблизно половини активної зони реактора потужністю 1 тис. МВт.
Щорічно Україна вивозить до Росії урановий оксидний концентрат (УОК) для збагачення і подальшого виробництва на підприємствах паливної компанії Росатома "ТВЕЛ" зборок для українських АЕС.
Україна щорічно закуповує 60 тис. одиниць ЕРР (одиниць поділу роботи, характеризує витрату електроенергії на збагачення кілограма урану до певного рівня).
Влітку 2015 року президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський повідомив, що французька компанія AREVA, запропонувавши найнижчу ціну, виграла конкурс на постачання збагаченого уранового продукту, який буде використаний для виробництва паливних зборок Westinghouse.
Основні обсяги поставок збагаченого уранового продукту на завод Westinghouse в Швеції припадуть на 2016 рік і вже на заводі в Вестеросі будуть випечені таблетки і виготовлені паливні збірки. AREVA буде самостійно купувати концентрат урану на ринку або використовувати свій.
Фото джерело
За темою
- Українські захисники за добу ліквідували понад тисячу окупантів та знищили понад 2 тисячі дронів
19.05.2026, 09:09
- На території Польщі правоохоронці затримали журналістів з Волині, які знімали торгівлю країни з Росією
13.03.2024, 16:55
- Yа росії погрожують ударом по польському аеродрому
05.02.2024, 17:24
- На Банковій пояснили, коли Україна може почати перемовини з рф
21.01.2024, 15:24
- РФ виготовляє близько 350 “шахедів” на місяць
15.01.2024, 18:59
Обговорення
Економіка
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні