• Головна
 • Новини
 • Обласна лікарня купує медичний кисень вдвічі дорожче, ніж в усій Україні

28.02.2019, 10:57

Обласна лікарня купує медичний кисень вдвічі дорожче, ніж в усій Україні

Нещодавно Львівська обласна клінічна лікарня, гендиректором та головлікарем якої є Михайло Гичка, підписала договір з АТ «Львівський хімічний завод» на постачання медичного кисню на 1,62 млн грн.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на порталі публічних закупівель Prozorro, вартість медичного кисню в «Львівського хімічного заводу» є в двічі вищою, як у Харківського виробника ПАТ «Харківський автогенний завод». На думку експертів, все це має ознаки корупції та службової недбалості. Повідомляє  Репортер.

На жаль, це не перший скандал, пов’язаний з закупівлями у Львівській обласній клінічній лікарні. Журналісти-викривачі вже неодноразово писали про «діяльність» Михайла Гички як директора обласного медичного закладу. Однак збоку правоохоронних органів практично не було ніякої реакції. Журналісти пов’язують це з політичною діяльністю М. Гички. Як відомо, пан Михайло, окрім займаної посади гендиректора та головлікаря Львівської обласної лікарні, є ще депутатом Львівської обласної ради від Блоку Петра «Порошенка». Також М. Гичка є сватом сумнозвісних депутатів від блоку Петра Порошенка, олігархів братів Дубневичів.

Згідно з договором, укладеним Львівською обласною клінічною лікарнею, переможець тендеру «Львівський хімічний завод» має поставити лікарні 85 тис. куб. м медичного кисню, який подаватиметься через кріогенні газифікатори, спеціальні установки, що використовуються в операційних, реанімаційних та інших відділеннях, а також газ у балонах по 2, 3 та 40 літрів і газоподібний азот. Ціна 1 тис. куб. м кисню, який придбали становить 18,94 тис. грн. Вартість кисню в балонах є дорожчою. Один метр кубічний кисню в балонах коштує дорожче, в 40-літрових – по 29,96 грн, в 2- та 3-літрових – по 53,5 грн. Окрім переможця участь у торгах взяло лише ТОВ «ДіПі Ейр Газ» з на 73 тис. грн вищою ціною. Під час аукціону учасники не знизили вартість ні на копійку.

Вартість закупленого газу є значно вищою, ніж в інших виробників по Україні. Так, наприклад, ПАТ «Харківський автогенний завод» у січні 2019 року продавав Чугуївській лікарні медичний кисень за 9,63 тис. грн за тисячу кубометрів. Що є вдвічі дешевше, як у львівської фірми. Кисень у балонах також можна знайти значно дешевше, Харківський обласний онкологічний центр придбав його по 16,5 за кубічний метр (у 40 літрових балонах). Михайло Гичка є добре обізнаний в цьому питанні. Виникає ряд запитань. Головні з них – куди дивляться правоохоронні органи, а також наглядова рада. До наглядової ради насправді претензій не може бути, бо вона вся «своя» в обласній раді. Як кажуть, ворон ворону око не виклює. До правоохоронних органів питання залишаються.

«Львівський хімічний завод» неодноразово фігурував у матеріалах журналістів, зокрема, викривального аналітичного порталу «НГ.Львів». Найбільшими акціонерами «Львівського хімічного заводу» є Бобришов Анатолій та його дочка Бобришова Крістіна (по 33,3% акцій). З початку 2018 року «хімічний завод» у Львівській області підписав 45 контрактів на 9,1 млн грн. Акціонерне товариство є фігурантом досудового розслідування про те, що у 2017 році воно значно завищило ціну на кисень для Червоноградської центральної лікарні. Ціна тисячі кубометрів кисню тоді становила 17,1 тис. грн. За версією слідства, його ринкова вартість на той час коливалася від 4,2 до 9,2 тис. грн за тисячу кубометрів. Згідно з ухвалою, завод реалізовує хімічну продукцію в медзаклади області за попередньою змовою з групою осіб, а різниця між реальною вартістю та документально оформленою вартістю нібито передається готівкою невстановленим особам. Слідчі також стверджували, що частково грошові кошти за придбану необліковану продукцію покупці перераховують на банківські рахунки службових осіб товариства.

Як відомо Бобришов Анатолій Микитович – є головою Конгресу російських громад західних областей України, а також був головним фінансистом діяльності колишнього Російського культурного центру у Львові та видання газети «Русский вестник» з виразно антиукраїнськими поглядами. Є також публічні відомості про те, що ця особа фінансувала будівництво Свято-Троїцького храму УПЦ МП на території колишнього Львівського заводу «Кінескоп». Бобришов Анатолій Микитович – член КПСС, присланий з Росії для скріплення партійної роботи у Львові; закінчив вищу партійну школу; був парторгом на Львівському ізоляційному заводі; відповідальним за промисловий сектор при Ленінському райкомі КПСС у Львові. Також він є особистим другом Петра Симоненка. А ще був помічником Народного депутата 4 і 5 скликань від Львівщини – комуніста Олександра Голуба.

Як бачимо, на тіньових бізнес інтересах створився цікавий тандем в особі депутата від блоку Петра Порошенка М. Гички та будівничого «руского міру» у Львові Бобришова Анатолія. Як виглядає, ФСБ через фірму Бобришова дає галичанам у Львівській клінічній лікарні – «подихати». А ще вникає запитання до М. Гички – рух української влади відбувається від Москви чи до Москви?

Не до кінця розслідуваними також залишаються скандали щодо інших закупівель М. Гички. Минулого року Львівська обласна клінічна лікарня двічі замовила в ТОВ «Лінк-Медитал» витратні матеріали для перитонеального діалізу на загальну суму 94,89 млн грн., відхиливши дешевші на 30,37 млн грн. пропозиції ТОВ «Діавіта». Про це йдеться в сюжеті Інни Попович для програми «ЦРУ» (24 канал).

Журналісти, проаналізувавши закупівлі обллікарні, з’ясували, що впродовж тривалого часу найбільші суми від лікарні – до 10 млн грн. на місяць – надходили на рахунки «Лінк-Медитал». Ця компанія постачає витратні матеріали для діалізу з Німеччини марки Fresenius. На початку 2018 р. на Львівську область з держсубвенцій на діалізну програму виділи 100 млн грн. І одразу ж обласна лікарня оголосила 2 тендери. Перший – майже 85 млн грн. – на витратні матеріали для гемодіалізу. Пропозиція «Лінк-Медитал» – 80,93 млн грн., а «Діавіти» – 55. Різниця – 25 млн грн. Така ж ситуація і з другим тендером на перитонеальний діаліз з очікуваною вартістю 14,26 млн грн. Тут різниця – 5 млн грн. Однак Львівська обллікарня не обрала «Діавіту» переможцем тендерів. Представник «Діавіти» С. Христинченко стверджує, що пан Гичка запросивши керівництво їхньої компанії до себе заявив – «ну, хлопці, ви ж мені тут реалізуєте витратні матеріали, а зворотного від вас посилання немає». Тобто, «я ж теж хочу на цьому заробляти», – зазначив представник «Діавіти». А ще Гичка запевнив, що якщо не буде «згоди», то компанія на ринку Львівщини витратні матеріали більше реалізовувати не буде.

У 2017 р. Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження, фігурантом якого є «Лінк-Медитал». У судовому документі написано, що лікарі та приватники діяли у змові. А саме керівництво Львівської обласної клінічної лікарні для власного збагачення посприяло виграшу тендеру фірми, що постачає матеріали для гемодіалізу за завищеними цінами.

Переглядаючи декларацію М. Гички, напевно можна вже не дивуватися, на які кошти куплені Toyota Land Cruiser 120 2008 р.в. та Lexus NX 200T 2016 р.в., а також елітний особняк площею 400 кв передмісті Львова Зимній Воді.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: