Регіональне відділення фонду державного майна України по Львівській області 28 грудня 2018 року підписало угоду на продаж 100% акцій ПАТ «Новороздільське гірничо-хімічне підприємство «Сірка» з ТОВ «Роздільська цегла» за 15,15 млн грн.
Про це стало відомо з системи електронних продажів «Prozorro. Продажі», - про це повідомили "Наші гроші. Львів".
Згідно з умовами продажу, ТОВ «Роздільська цегла» повинне зберегти на придбаному підприємстві основні види діяльності та протягом п’яти років інвестувати в підприємство не менше 23 млн грн в технічне переоснащення та оновлення основних фондів товариства, підвищення якості продукції. Покупець також зобов’язався не допускати заборгованості з виплати зарплати і податкових платежів та не звільняти працівників.
Аукціон відбувся за методом покрокового зниження стартової ціни, яка становила 89,11 млн грн. Мінімальний крок аукціону був 891,05 тис. грн. Нагадаємо, у вересні 2018 року акції «Сірки» вже виставлялись на аукціон за ціною 178,21 млн грн та були одним з найдорожчих лотів на «Prozorro. Продажі», проте тоді аукціон не відбувся.
Цього разу участь взяли двоє учасників. Конкуренцію переможцю складало ТОВ «Торговий дім Карпати НР», яке запропонувало кращу ціну – 16,04 млн грн, тобто більшу на 890 тис. грн. Проте пропозицію відхилили. Згідно з протоколом відхилення, підприємство не подало повний пакет документів – відсутні довідка про річну (квартальну) звітність. Торговий дім оскаржив відхилення, оскільки фірма створена лише 30 листопада 2018 року – за 10 днів до дати проведення аукціону, та просто не може ще мати відповідної звітності. Проте скаргу фірми не підтримали.
Заступниця начальника регіонального відділення ФДМУ по Львівській області Наталія Горлач в коментарі «НГ.Львів» наголосила, що згідно з законодавством, така довідка є обов’язковою:
«Законодавець передбачив, що юридична особа повинна мати принаймні квартальну звітність. Новий закон дуже спростив саму процедуру продажів, але чітко визначив перелік документів», – каже Горлач.
Проте вона також розповіла, що профільна комісія, яка розглядала звернення ТД «Карпати НР», рекомендувала адміністратору, тобто ДП «Прозорро», звернутися до міністерства з проханням ініціювати питання внесення змін до нормативно-правових актів щодо подачі фінансової звітності новостворених підприємств.
«Система «Prozorro. Продажі», фактично, визнала, що це потребує внесення змін до нормативно-правових актів. З іншого боку, думаю, законодавець і не передбачав, що переможцем аукціону з умовами, коли є інвестиційні зобов’язання та конкретні вимоги, може стати підприємство, створене за тиждень до аукціону», – каже Горлач.
Актуальний переможець аукціону ТОВ «Роздільська цегла» зареєстроване в смт. Розділ (Миколаївський район) півтора роки тому. На посаді начальника виробництва тут працюєколишній директор РДГХП «Сірка» Орест Копач (1995-2001). А директором та засновником є 32-річний Андрій Бердаль.Він прописаний у Трускавці (Львівська область) і є «представником п’ятого покоління мистецької династіїБердаль». Його прадід, дід та батько були різьбярами по дереву. Андрій Бердаль також отримав диплом майстера різьблення по дереву, але пізніше почав займатися живописом.
Сьогодні його картини виставлені в київській галереї KyivGallery за цінами від 20 до 65 тис. грн. Він також бере активну участь мистецьких виставках та «вважає мистецтво своїм покликанням в житті».
Новороздільське гірничо-хімічне підприємство «Сірка» (фото: Prozorro)
За темою
- До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
18.04.2026, 11:04
- На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
18.04.2026, 10:58
- ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18.04.2026, 09:47
- Генштаб: За минулу добу Росія втратила ще 1080 військових у війні проти України
18.04.2026, 08:57
- 18 квітня: що треба знати про цей день
18.04.2026, 07:50
Обговорення
Економіка
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми
