Музей писанкового розпису у Коломиї (неофіційна назва – Музей «Писанка») – єдиний у світі подібний заклад.
Збудовано музей 2000 року спеціально для експонування писанок та їхнього збереження. Тому не дивно, що звели його у формі великоднього яйця заввишки в 13 метрів та діаметром у 10 метрів. Таким чином, головний корпус музею виступає не лише оригінальною прикрасою, а й найбільшою у світі мальованою писанкою. До неї прилягає білосніжна двоповерхова будівля.
Споруду музею також прикрашають вікна, виконані з різного кольорового скла, яке у сонячні дні перетворює приміщення у калейдоскоп із сотнею кольорових сонячних зайчиків. Окрім експонування, у музеї проводять потужну роботу над збереженням і реставрацією писанок. До речі, техніку, за якою відбувається відновлення, тримають у секреті. Окрім української традиції писанкарства, тут можна познайомитися зі звичаями таких країн як: Польща, Румунія, США, Індія, Данія, Китай, Канада, Франція та багатьох інших. Кожного року експозиція музею поповнюється та змінюється. Його неодноразово номінували на різноманітні нагороди та премії. Музей претендував на місце у списку семи чудес України.
За соціальним опитуванням заклад посів 8 місце. Тут проводять низку культурно-освітніх заходів, майстер-класів, виставок сучасного народного мистецтва. У музеї ви зможете придбати різноманітну сувенірну продукцію, чи замовити нетривіальну великодню фотосесію. Експозиція Музею писанкового розпису нараховує близько 12 000 предметів. Тут зберігають писанки ще з дохристиянських часів. А також писанки не лише з яєць, а й вирізьблені з дерева та каменю. Вражає різноманіття технік розпису, колористична палітра, візерунки. У виставкових залах є «мальованки», «шкрябанки», «крашанки», «писанки», і екскурсоводи охоче розкажуть, як відрізнити одну від іншої. Також тут повідають, як створити писанку власноруч, про історію цього ремесла, про головні тенденції у розписі, і як вони змінювалися з плином часу та що до цього призводило, про всі традиції та обряди, пов'язані з цим культовим об'єктом.
Окрім класичних писанок, тут представлено сучасні, з підписами відомих культурних та політичних діячів, які відвідували музей. Як доїхати Місто Коломия невеличке за розміром, тому найкраще тут пересуватися пішки. Щоб потрапити до Музею писанкового розпису із залізничного вокзалу, потрібно рухатися вулицею Січових Стрільців до Театральної, на якій під номером 23 і розташовано цей колоритний музей. Із автовокзалу іти слід трасою Р24, а опісля – проспектом В’ячеслава Чорновола до готелю «Писанка», навпроти якого і стоїть музей.
Повідомляє igotoworld.com
За темою
- Канада випустила золоту монету у формі писанки
13.04.2019, 10:46
- Американська телеведуча захопилася українськими писанками
03.04.2019, 10:39
- Шевченківський гай запрошує на майстер-класи з писанкарства
02.04.2019, 16:07
Обговорення
Неймовірна Україна
ТОП
Провокація фанатів Зінченка під час суду у справі вбивства Ірини Фаріон
Принц Гаррі відвідав Україну та зустрівся з українськими захисниками у Львові
На Львівщині чоловік убив товариша молотком і ножем, а після цього ліг спати
На Львівщині чоловік застрелив собаку з рушниці: йому загрожує до восьми років в’язниці
11 квітня Львів попрощається із захисником Дмитром Мелентьєвим
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої