05.12.2018, 15:18

Кабмін "пробачив" “Філіп Морріс” 635,3 млн грн

Кабінет міністрів затвердив проект мирової угоди між “Філіп Морріс” і Україною, що передбачає скасування Державною фіскальною службою (ДФС) податкових повідомлень-рішень на загальну суму 635,3 млн грн.

З про це повідомив АгроІнсайдер з посиланням на Інтерфакс-Україна.

ПрАТ “Філіп Морріс Україна” в березні 2015 року звернулася і отримала від Харківської митниці дозвіл на використання режиму переробки на митній території України з метою виробництва сигарет і супровідної продукції і її реекспорту на період з 1 квітня 2015 року — 31 березня 2016 року. Компанія отримала право на умовне звільнення від української ввізного мита та інших податків на імпорт на матеріали для переробки за умовами реекспорту в країни Азії.

Після того, як “Філіп Морріс Україна” здійснила операції з переробки та реекспорту, в 2016 році за результатами перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення, які визначили суму зобов’язань “Філіп Морріс”, а також застосовані штрафні санкції на загальну суму понад 635 млн гривень.

“Філіп Морріс Україна” розцінила дії ДФС як тиск на компанію. Після цього сторони вступили в судову тяжбу.

Згідно з проектом розпорядження уряду, дана угода має забезпечити мирне врегулювання інвестиційного спору, запобігти пред’явлення до міжнародного інвестиційного арбітражу позову до України на суму понад 635 млн грн, щоб уникнути значних витрат з держбюджету в ході арбітражу, продемонструвати партнерам України та іноземним інвесторам дотримання урядом зобов’язань щодо заохочення і захисту іноземних інвестицій.

Мирова угода буде підписана між компаніями “Філіп Морріс Інтернешнл Інк.”, “Філіп Морріс Глобал Брендс Інк.” (Обидві — США), “Філіп Морріс Брендс Сарл” (Швейцарія), ПрАТ “Філіп Морріс Україна” і Україною.

В. о. голови ДФС Олександр Власов уповноважений на підписання мирової угоди, а ДФС — на її виконання після підписання.

Довідка

Philip Morris International — один з найбільших світових виробників тютюнових виробів. Випускає сигарети більш ніж на 50 фабриках, продає їх в 180 країнах. В Україні компанія працює понад 20 років. Виробляє продукцію на фабриці в Харківській області.

  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Богдан Козійчук

    Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: