Тепер львів'яни самостійно розподіляють частину видатків міського бюджету
Сьогодні, 21 серпня у львівській урбан-бібліотеці вкотре обговорювали подання проектів на Громадський бюджет Львова на 2018−2019 років, що здійснюватиметься до 15 вересня. Також мова йшла про особливості подачі проектів.
Станом на сьогодні вже подали чотири проекти.
Громадський бюджет – процес, який надає можливість мешканцеві брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Тобто це спосіб визначення видатків частини міського бюджету Львова за допомогою прямого волевиявлення львів’ян.
Суть процесу полягає в тому, що переможців обирають не депутати ЛМР, а самі мешканці Львова за допомогою інтернет-банкінгу та у Центрах надання адміністративних послуг.
Минулого року у голосуванні взяли участь понад 72 тисячі людей, це один з найкращих показників в Україні.
Нині в країні проект існує у 100 містах та ОТГ.
Ініціатори проекту запевняють, що такий механізм має знаходити порозуміння між владою та людьми, долати корупцію, робити місто кращим та дати можливість кожному мешканцю відчути причетність та відповідальність за те, яким буде його місто.
Ініціативу впроваджують вже втретє. У 2016 році з поданих 250 проектів обрали стали 67 найкращих, у 2017 році - переможців було 38, з них зреалізували поки п'ять проектів.
Серед найвідоміших у 2016 році - проекти Замарстинівського парку та парку 700-річчя Львова, обладнання дитячої реанімації.
Орест Файфурка, начальник відділу громадського партнерства ЛМР розповів, що "громадський бюджет - це платформа, яка дозволяє людям більше спілкуватись із сусідами та задуматись над тим, щоб вони хотіли змінити в місті та мати реальний інструмент, який дозволить ці зміни впроваджувати".
У процесі подання проектів та голосування, найактивнішими виявились мешканці Шевченківського району.
Враховуючи особливості міста, зокрема шість його районів, у Львові проекти розподілили на малі (вартістю від 50 до 500 тисяч гривень) та великі (від 300 тисяч гривень до 3 мільйонів гривень).
На кожен район виділили по 10% від загального бюджету. Таким чином співвідношення - 60/40% (на малі та великі проекти відповідно).
Аби отримати кошти з держбюджету на реалізацію власного проекту потрібно:
- Визначити ідею, яку ви хочете втілити у місті
В межах громадського бюджету Львова можуть бути реалізовані ідеї, спрямовані на покращення інфраструктури міста. Реалізація проекту передбачається протягом одного року.
- Оформити ідею у вигляді проекту
Автором проекту може бути фізична особа, яка досягла 16-річного віку та має відношення до міста Львова (проживає, працює, навчається, володіє нерухомістю чи просто тут народилась).
Проект має бути оформлено у вигляді заповненого бланку, який можна завантажити на сайті міської ради або отримати у ЦНАПах
Протягом року можна подати по одному малому та великому проекту.
- Знайти однодумців
Для участі потрібно зібрати підписи мешканців Львова на підтримку проекту. На великий проект - 50 підписів, на малий - 25.
- Подати проект
Це можна зробити до 15 вересня двома способами:
- за допомогою спеціальної форми на веб-сайті ЛМР;
- у паперовому вигляді через ЦНАП Львівської міськради.
- Отримати висновок щодо проекту
Протягом 21 календарного дня міськрада аналізує подані проекти та визначає перелік, рекомендованих для участі у голосуванні.
- Загітувати
Якщо ж проект вже рекомендували для участі у конкурсі, потрібно отримати чергову підтримку мешканців Львова, оскільки за результатами голосування перемагає той проект, що отримав найбільшу кількість голосів.
- Проголосувати
З 1 по 15 листопада мешканці міста можуть голосувати за подані проекти за допомогою електронного сервісу "Громадський бюджет Львова".
- Проконтролювати реалізацію проекту-переможця
Протягом 30 днів після завершення проекту, виконавці мають подати звіт про його реалізацію.
Текст і фото WN
За темою
- Львів’яни відмовляються від нових електрокарів на користь дизельних авто
08.04.2026, 19:14
- Великдень на старій листівці: у Музеї Соломії Крушельницької відкрили онлайн-колекцію великодніх поштівок початку ХХ століття
08.04.2026, 17:15
- Міноборони відреагувало на вбивство військового ТЦК у Львові
02.04.2026, 20:11
- Зінченко заявив про алібі у справі вбивства Ірини Фаріон
02.04.2026, 19:23
- У Львівському районі внаслідок наїзду потяга загинула жінка
30.03.2026, 11:04
Обговорення
Львів
ТОП
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18 квітня: що треба знати про цей день
У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми