Президент Франції Еммануель Макрон заявив про необхідність роботи «нормандського формату» щодо України задля досягнення «нових компромісів» і «прогресу» по Донбасу.
Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це він сказав на прес-конференції з президентом РФ Володимиром Путіним.
«Що стосується України, основою є Мінські угоди. Нормандський формат дуже корисний, ми його можемо проводити на рівні глав держав і на рівні урядів, коли досягаються певні результати, які готуються технічними командами, міністрами», - сказав Макрон.
«І за цим стоїть виклик. Ми повинні будемо зробити це в найближчі тижні. Нам потрібно буде працювати, щоб досягти нових компромісів, щоб досягти прогресу по Донбасу», - підкреслив він.
У свою чергу, Путін зазначив, що Росія готова підтримувати зустрічі в «нормандському форматі».
«Іншого інструменту, крім переговорів в Мінську і «нормандського формату», у нас немає, Росія готова його підтримувати, ми готові зустрічатися на всіх рівнях, але зрозуміло кожна з цих зустрічей повинна бути добре підготовлена і повинна чимось позитивним закінчуватися», - сказав Путін.
За його словами, «діалог краще, ніж конфронтація». Він підкреслив, що процес врегулювання йде дуже повільно, тому що влада в Україні «не прагне до врегулювання – там розгортається вже нова внутрішньополітична ситуація, пов'язана з підготовкою до виборів президента і парламенту».
Фото Reuters
За темою
- Українські захисники за добу ліквідували понад тисячу окупантів та знищили понад 2 тисячі дронів
19.05.2026, 09:09
- На території Польщі правоохоронці затримали журналістів з Волині, які знімали торгівлю країни з Росією
13.03.2024, 16:55
- Yа росії погрожують ударом по польському аеродрому
05.02.2024, 17:24
- На Банковій пояснили, коли Україна може почати перемовини з рф
21.01.2024, 15:24
- РФ виготовляє близько 350 “шахедів” на місяць
15.01.2024, 18:59
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні