• Головна
 • Новини
 • Цифрові переписувачі історії в дії: Росія вирішила оцифрувати сумні свідчення злочинів СРСР

14.06.2018, 04:49

Цифрові переписувачі історії в дії: Росія вирішила оцифрувати сумні свідчення злочинів СРСР

Тепер дані про закатованих та репресованих можна буле легше підробити чи знищити?

Міністерство внутрішніх справ Росії заявляє, що переводить в електронну форму тисячі справ репресованих у радянські часи, які опинилися в системі ГУЛАГу, а не знищує їх, як заявляли історики, пише Радіо Свобода.

Міністерство поширило свою заяву 13 червня на сайті в рубриці «Спростування» приблизно через тиждень після того, як російські історики оголосили, що справи знищують.

«Вилучені з паперової картотеки (актуальної бази даних) після закінчення строків зберігання алфавітні картки в обов’язковому порядку переводяться в електронний вигляд, що забезпечує їх постійне зберігання», – заявляють у МВС Росії.

За словами істориків, справи містять ключову інформацію про людей, які опинилися в системі таборів, що існувала за радянських часів.

Московський музей історії ГУЛАГу, що вважається головною експозицією радянської системи таборів, заявив на початку цього місяця, що дослідник Сергій Прудовський виявив директиву від 2014 року, що передбачає знищення справ репресованих.

Стурбованість істориків привернула увагу Ради з прав людини про президенті Росії, голова якої Михайло Федотов назвав такий крок «варварським».

Занепокоєння пов’язане з тим, що російська влада намагається применшити жорстокість радянської системи таборів і репресій при Йосифі Сталіні.

Президент Росії Володимир Путін відкрито жалкував через розпад Радянського Союзу.

У радянські табори відправили 17 мільйонів людей, а на піку в 1930-х і 1940-х роках там перебували близько двох мільйонів людей.

Фото: Джерело

 

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Богдан Рабешко

  Візовий центр на Джерельній - люди не можуть отримати ні віз, ні паспортів

  Михайло Цимбалюк

  Проект LIFT – це пошук ефективних чи насмішка з наївних

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: