04.06.2018, 09:57

Активісти проти небезпечної данської інвестиції

Екологічна небезпека перевищує економічну вигоду, а про морально-етичні щодо природи засади взагалі не йдеться.

Українці вийдуть на протест під стіни посольства Данії в Києві з вимогою зупинити переміщення небезпечних хутрових виробництв із північної країни в Україну, повідомили у громадській організації «Єдина Планета».

Як пояснили активісти, у країнах Європейського союзу триває процес законодавчої заборони виробництва хутра як жорстокої та шкідливої для довкілля галузі.

«Це загрожує переміщенням небезпечних хутрових ферм в Україну через слабку систему екологічного контролю в нашій державі. І цей процес вже розпочався», – наголошується в повідомленні організаторів акції.

Вони нагадали, що минулого тижня бізнесмен із Данії Ханс Олесен оголосив про намір побудувати масштабну хутрову ферму на 10 тисяч маточних голів норок у Житомирській області.

«Виробництво такого масштабу забруднює повітря, ґрунт і водойми шкідливими для здоров’я людей вірусами та бактеріями, які можуть бути стійкими до антибіотиків. Через залишкові продукти діяльності ферм ґрунти втрачають родючість, а водойми висихають. Саме через це, країни, що піклуються про своїх громадян, довкілля і права тварин, забороняють хутрові виробництва», – пояснили активісти.

Учасники пікету під посольством звернуться до громадян Королівства Данії з вимогою поважати українське довкілля. Один зі слоганів акції: "Україна не вигрібна яма для брудних виробництв Данії". Акція протесту відбудеться о 8:30 5 червня у Всесвітній день захисту довкілля.

Про намір данського інвестора Ханса Олесена побудувати на Житомирщині норкову ферму Житомирська ОДА повідомила у п’ятницю, 1 червня. У повідомленні зазначалося, що відповідний меморандум інвестор і місцева ОДА підписали ще 30 травня.

Будівництво ферми планується у Коростишівському районі. Спочатку вона буде розрахована на 5 тисяч голів, а за 5 років – на 10 тисяч голів. Сума інвестицій становить 800 тис. євро.

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

  Михайло Цимбалюк

  Уряд генерування проблем 

  Василь Чорний

  Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: