• Головна
 • Новини
 • Звільнили керівника управління інвестицій ЛОДА Романа Матиса

14.01.2021, 16:51

Звільнили керівника управління інвестицій ЛОДА Романа Матиса

У Львівській обласній адміністрації ліквідували управління інвестицій, яке єдине в Україні працювало у форматі офісу із залучення інвестицій. Керівника управління Романа Матиса звільнили.

Про це "Еспресо.Захід" повідомив сам Роман Матис.

"Ще у кінці листопада я мав розмову з заступником голови ЛОДА Андрієм Годиком, який заявив, що я недостатньо ефективно піарю здобутки сучасної влади обласної адміністрації, тому  мене у команді не бачать. Мені запропонували покинути цю посаду за трьома сценаріями: або за негативну оцінку моєї роботи, або через згоду сторін, або через реорганізацію, – каже Роман Матис. – Я запропонував зробити це через негативну оцінку моєї роботи, якщо така є. У моїх посадових обов’язках не було зазначено, що я повинен піарити чинну владу. Відповідно, нічого мені пред’явити не змогли. Писати заяву за згодою сторін я відмовився, бо я не хлопчик, аби боятись новоспечених чиновників. Відповідно, далі вони пішли на те, аби руками директора департаменту Степана Куйбіди організувати технічний процес мого звільнення. Поінформували мене про це поштою. Але у листі йшлося про "можливу реорганізацію" і моє "можливе звільнення". Увесь цей час я не виносив це у публічну площину, бо процес неочікуваний  і я не розумів, наскільки юридично це правильно зроблено. Зараз юристи відповідно вивчають це питання у частині оскарження цього рішення".

За словами Романа Матиса, він не ставить собі за мету повернутись на посаду, оскільки не бачить можливості працювати за нинішніх умов.

"Раніше ми мали з керівництвом обласної адміністрації традиційні щотижневі наради щодо супроводу інвестпроєктів, аби вирішувати нагальні проблеми. З приходом Максима Козицького провели лише одну таку нараду. Далі нам сказали, що їх проводити не треба. І йдеться навіть не про те, що є якість сторонні служби, які мають в носі керівництво адміністрації, як наприклад, Держархібудінспекція, яка штопорить будь-які видачі дозволів. Дійшло до того, що департаменти ОДА, які можуть видати документ а 30 хвилин, тепер можуть місяцями не робити цього, і казати "хай лежить, набере ваги". Це не те, на що розраховує бізнес. І саме через наші постійні нагадування про те, що ми неефективні, мене вирішили звільнити".

Як розповіла "Еспресо.Захід" керівник відділу залучення інвестицій Андріана Фомінова, зі зміною керівництва обласної адміністрації їхнє управління почали виживати з адміністрації у буквальному значенні. Спочатку приміщення, де сиділи одинадцять працівників управління, звільнити, аби зробити там кабінет Івана Собка.

"Мій відділ пересадили на четвертий поверх, у кабінет, де тече вода по стіні і є грибок. В результаті ми поділили один кабінет з Романом Євгеновичем. Раніше ми мали 209 аудиторію, де могли приймати інвесторів, але з призначенням нового голови там посадили його радників. Тобто фактично ми навіть не маємо де призначити зустріч потенційним інвесторам. Хіба що в коридорі, – каже Андріана Фомінова. – Ми вважаємо, що звільнення нашого керівника незаконне. Саме він створив управління, зібрав команду. До нас їздили консультуватись інші області. Ми їм пояснювали, як залучати інвестиції. Нашим основним завданням було змушувати неефективних чиновників ефективно виконувати їхні обов’язки у плані реалізації інвестиційних проєктів. Якщо інвестор хотів земельну ділянку чи дозволи, ми були стороною, як не давала чиновникам брати з них хабарі".

Працівників управління інвестицій обіцяли приєднати до інших підрозділів адміністрації, однак, за словами Андріани Фомінової, вони планують написати заяви на звільнення, якщо Роман Матис піде з посади. Готовність піти з посади підтвердив також керівник відділу супроводу інвестиційних проєктів Володимир Тимців.

"Ми працювали з інвестором покроково: з моменту задуму інвестпроєкту, пошуку земельної ділянки, до моменту, коли потрібно перерізати стрічку на відкритті заводу. Але керівництво ЛОДА не націлене на роботу з інвесторами, – каже Володимир Тимців. – Навіть деякі департаменти обласної адміністрації, на які покладені обов’язки видавати дозвільні документи, і вони зобов’язані видавати їх у місячний термін, виконують до півроку. Ми постійно з цим боролись, тож виходило, що ми боролись з самі з собою. Грубо кажучи, ми заважали чиновникам заробляти. Тому керівника звільнили добровільно-примусово. Обласна адміністрація не хоче допомагати інвесторам, тож ми прийняли рішення піти з роботи".

Фото - ЛОДА

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: