
25.03.2025, 20:04
Зеленський: Один із пунктів домовленостей РФ і США послаблює антиросійські санкції
Україна вважає згоду Сполучених Штатів допомогти Росії з доступом її сільськогосподарської продукції та добрив на світовий ринок послабленням санкцій проти держави-агресора.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами 25 березня.
Пункт про таку допомогу Росії з боку США міститься у заяві Сполучених Штатів після переговорів американської сторони з російською в Саудівській Аравії. Зокрема, у заяві зазначається, що США "допоможуть відновити доступ Росії до світового ринку для експорту сільськогосподарської продукції та добрив".
Після переговорів США з Україною та окремо з Росією в Ер-Ріяді американська адміністрація випустила дві майже ідентичні заяви – за винятком п’ятого пункту, що присвячений російській агропродукції та добривам. У заяві щодо переговорів з Україною цей пункт відсутній.
Президент Зеленський пояснив, що заяви відрізняються, оскільки Україна не могла погодитись на таку поступку Росії. "Цього в адженді до зустрічі не було. Русскі, наскільки нам відомо, підняли питання щодо допомоги американської сторони рускім щодо транспортування їх агропродукції… Ми на це не пішли, щоб це було в нашому загальному документі", – сказав глава держави.
Він додав, що це "послаблення позицій і послаблення санкцій". Водночас президент зауважив, що Україна не знає деталей цього пункту, оскільки українські представники не були присутні на американсько-російській зустрічі.
"Умєрові зі мною зв’язувався. Я сказав, що це не є обговоренням безумовного припинення вогню, навіть часткового припинення вогню – в небі, на морі – щодо зняття тих чи інших перепон для русскіх щодо агропродукції", – сказав Зеленський.
За темою
- Нічна атака росіян: збито 13 ракет та 40 безпілотників, постраждали кілька областей України
06.04.2025, 10:59
- росія атакувала Київ балістикою: пожежі в трьох районах, троє постраждалих
06.04.2025, 09:15
- По всій Україні 6 квітня оголосять День жалоби через удар по Кривому Рогу – віцепрем'єр
05.04.2025, 22:14
- Україна повернула з ТОТ, Росії й Білорусі ще 45 громадян, найстаршій 93 роки
05.04.2025, 20:19
- У лікарнях Кривого Рогу перебувають 38 постраждалих після атаки РФ: у якому вони стані
05.04.2025, 16:51
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові виявили засудженого у Британії педофіла серед волонтерів, що працювали з дітьми — розслідування The Telegraph
Львівські лікарі за один день вилікували недугу, з якою жінка жила вісім років
На Львівщині внаслідок зіткнення з автобусом загинув мотоцикліст
На Львівщині внаслідок зіткнення з вантажівкою загинув водій Volkswagen
5 квітня: все про цей день
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої