• Головна
  • Новини
  • Здавав стратегічні об'єкти у Хмельницькому та мав стежити за мером: суд виніс вирок зраднику з Донеччини

27.09.2023, 17:58

Здавав стратегічні об'єкти у Хмельницькому та мав стежити за мером: суд виніс вирок зраднику з Донеччини

Волочиський районний суд виніс вирок мешканцю Донеччини, який минулоріч здавав Росії стратегічні об'єкти на Хмельниччині, а також мав стежити за мером обласного центру

Про це йдеться у вироку суду.

Як зазначається, мешканець селища Олександрівка Донецької області з весни 2022 року співпрацював з ворогом, зокрема фотографував стратегічні об'єкти та переміщення військової техніки у Хмельницькому та області. Також він мав завдання стежити за міським головою Хмельницького. За виконані завдання отримував від громадян РФ грошову винагороду. 

Зрадник розпочав свою роботу на ворога навесні минулого року, але не пізніше ніж 12 травня. Він погодився за гроші збирати та передавати інформацію  щодо стратегічно важливих об`єктів Збройних Сил України, їх чисельності, дислокації, переміщення озброєння, а також об`єктів критичної інфраструктури на території Хмельницької області.

7 липня мешканець Донеччини отримав завдання надати координати та фотознімки військових об`єктів міста Хмельницький, й отримав за це 6 тис. грн. Того ж дня він попрямував до місця розташування приміщень Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. 

Такі ж дії він повторив 9 липня, прибувши до однієї з військових частин у місті,  Хмельницького районного управління поліції та Відділу урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України. 

Крім того, він надавав фото та координати залізничної колії, залізничної станції та військової техніки на ній. Звідти отримав інформацію від знайомого, який є працівником залізниці, але який не знав про його намір надати цю інформацію спецслужбам РФ. За це мешканець Донеччини отримав винагороду 17 тис. грн. 

Згодом він отримав завдання стежити за міським головою Хмельницького. 

"Голова міськради м. Хмельницький, націоналіст, лідер політичної партії, організатор каральних загонів, які сам же фінансує, ненавидить Росію та всіх руських. Завдання: зробити фото – відео дому, паркану по можливості, оглянути територію на наявність відеокамер по периметру, шляхи підходу, відходу. Цю людину треба покарати, налякати, можливі будь-які крайні методи", – йшлося у повідомленні ФСБ, яке отримав громадянин України. 

1 вересня 2022 року співпраця мешканця Донеччини зі спецслужбами РФ була припинена, а сам він був затриманий Службою безпеки України. 

Волочиський районний суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, та призначив йому покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного засудженому майна.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Василь Чорний

Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: