
01.06.2022, 19:44
Захист прав вимушено переміщених дітей в умовах воєнного стану в Україні та за її межами
Триває третій місяць незламної боротьби за незалежність, свободу та майбуття України.
Понад 37 тисяч внутрішньо переміщених осіб, із яких близько 25 тисяч учнів закладів загальної середньої освіти у березні змогли долучитися до навчання на Львівщині. До Міжнародного дня захисту дітей управління Державної служби якості освіти у Львівській області організувало круглий стіл в режимі онлайн «Захист прав вимушено переміщених дітей в умовах воєнного стану в Україні та за її межами».
Іван Юрійчук, заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби якості освіти України, наголосив на важливості консолідації зусиль усіх громадян задля забезпечення права дитини на отримання якісної освіти.
«Щодня ми зустрічаємо земляків, які змушені покинути свої домівки. Війна загострює відчуття того, що насправді важливо. А це – наші діти. Вони є майбутнім України. Вони мають право на якісну та доступну освіту! Сьогодні ми робимо усе, щоб усі відчули себе безпечно та комфортно.
Ми вдячні європейським країнам, а особливо Республіці Польща, Ірландії за підтримку, допомогу українцям та безмежну турботу про українських дітей», - зазначила Валентина Загрева, начальниця управління Служби.
За словами Руслана Клапчука, Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області, за даними UNICEF близько 7 млн. дітей проживають в Україні, 5 млн. – змушені були покинути свої домівки через війну, з них 3 млн. – внутрішньо переміщені по Україні, 2 млн. – виїхали за кордон.
«Дитинство, обпалене війною… 243 дитини загинули від жорстокої війни. Сьогодні агресором порушується норми міжнародного гуманітарного права щодо особливого захисту дітей під час війни: право на життя, право бути з сім’єю і громадою, право на охорону здоров’я, розвиток особистості, право на турботу, право на освіту. Попри складну ситуацію в країні, наше завдання зробити все, щоб діти були під надійним захистом дорослих, аби творити нову сильну та незламну Україну», - каже Руслан Клапчук.
Міжнародні колеги Ілона Вохнік-Кукавська, директорка школи та Віолєта Кліманек, заступниця директорки школи подставової імені Джозефа Фрейхера в Солярні Республіки Польщі, поділилися організацією навчання дітей та розповіли про підтримку українців, що перебувають на території Республіки Польща.
Зокрема, до їхнього закладу освіти прибуло 16 учнів, 10 – навчаються дотепер, 6 повернулися до України. Школярі вивчають польську мову, математику, пластику, інформатику, англійську мову тощо. Діти почуваються добре, налагоджують дружні контакти з однолітками. Гміна Бєрава забезпечує учнів усім необхідним. Діти мають можливість харчуватися у школі, а шкільний автобус довозить здобувачів освіти до закладу. Для кращого та комфортнішого спілкування у школі працюють перекладачі, які допомагають дітям порозумітися.
«В Ірландії учні потрапляють в англомовне середовище. Їм охоче допоможуть адаптуватися, а також нададуть планшети для перекладу, забезпечать канцелярським приладдям. За допомогою ілюстрацій на українській та англійській мовах діти можуть краще пристосуватися до нового. А ще – тут нема домашніх завдань. Найважливіше для ірландської системи освіти – психологічний стан дитини», - каже Наталія Борей, викладач англійської мови в середній школі м. Дублін (Ірландія).
Руслана Лука, директорка та Оксана Гусар, заступниця директорки Давидівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області, радо поділилися досвідом створення умов для освітніх потреб дітей з різних куточків України. Загалом ліцей надав прихисток 540 внутрішньо переміщеним особам, 200 з яких – діти.
Вдячні спікерам за важливу роботу на освітньому фронті, за спільне розуміння необхідності працювати разом заради наших дітей – заради сильної, незалежної, європейської України.
Для перегляду: https://youtu.be/11JxjHrKfrA
За темою
- Кабмін підтримав використання та виробництво канабісу в медичних цілях – Ляшко
07.06.2022, 16:45
- У червні пенсіонери, що працюють, одержать підвищені пенсії, - Мінсоцполітики
30.05.2022, 20:32
- Почався сезон активності кліщів: на Волині пенсіонерка підхопила хворобу Лайма
16.04.2022, 23:11
- «Доступні ліки» в умовах воєнного стану: як отримати рецепт та знайти аптеку
04.04.2022, 11:59
- Профілактика ботулізму
01.04.2022, 18:24
Обговорення
Сім'я і здоров'я
ТОП
На Львівщині директор школи отримував зарплату за п’ятьох вигаданих вчителів і став мільйонером
У Стрию відновили знищені вандалом хрести Січовим Стрільцям
На Львівщині з 24 лютого відкрили майже два десятки кримінальних впроваджень по розкраданню гумдопомоги
Якщо повітряна тривога застала у громадському місці: поради, як вижити
Львівський активіст домігся скасування обов'язкового заповнення запитів до МВС російською мовою
ФОТО
Відео

Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв
Коментар
Блоги

Наталя Тимчій
Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

Мирослав Дністрянський
Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

Мирослав Дністрянський
Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає