• Головна
  • Новини
  • Заступник керівника ОП Шурма провів нараду з представниками лісової та деревообробної промисловості

29.11.2023, 23:06

Заступник керівника ОП Шурма провів нараду з представниками лісової та деревообробної промисловості

Заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма провів зустріч із найбільшими учасниками ринку деревообробної та меблевої промисловості, а також керівництвом ДП "Ліси України", учасники обговорили кроки, які здійснюються для викорінення корупції в галузі, повідомляє пресслужба Офісу президента в середу.

Наводимо порядок у регіонах. У зв'язку з цим правоохоронними органами було затримано деяких керівників регіональних філій (ДП "Ліси України" - ІФ-У). Можу запевнити, що це не останні подібні заходи. Ми будемо дуже жорстко вичищати корупціонерів, щоб зробити галузь прозорою", - заявив Шурма.

Він також розповів про налаштованість держави навести лад у сфері закупівель лісу.

"Тут необхідно продовжити реформу механізму продажу і знайти оптимальний механізм, який би влаштував і учасників ринку, і державу", - переконаний Ростислав Шурма.

Він так само зазначив, що кінцева мета - максимально ефективна заготівля лісу.

"Ми не маємо наміру заготовляти зайвий ліс, який буде пропадати. Але для нас також важливо не створювати штучний дефіцит, що допомагає розквітати корупції. Тому до кінця року необхідно скласти баланс і заготовити стільки сировини, скільки потрібно ринку. Водночас ціна на дерево має бути конкурентною, тобто такою, що дає змогу операторам експортувати продукти переробки зі збереженням прийнятного в країнах Євросоюзу рівня рентабельності", - сказав заступник керівника Офісу президента України.

За результатами зустрічі було домовлено підготувати план заготівлі лісу ДП "Ліси України" на наступний рік і розпочати пілотний проєкт із впровадження довгострокових договорів у галузі, передбачити більш гнучку систему ціноутворення. Зокрема, домовилися розглянути можливість проведення голландських аукціонів з продажу деревини.

На зустрічі було вирішено провести найближчим часом презентацію комплексу заходів, спрямованих на зменшення частки "чорної" та "сірої" деревини на ринку, а також запровадити єдині вимоги контролю над обігом деревини.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: