• Головна
  • Новини
  • Закон для розвитку агломерацій: у Львові презентували проєкт про взаємодію громад регіону

12.06.2025, 12:14

Закон для розвитку агломерацій: у Львові презентували проєкт про взаємодію громад регіону

У вівторок, 11 червня, у Львові представили концепцію законопроєкту «Про Львівську агломерацію», який має стати пілотним для всієї України. Презентація відбулася за участі народних депутатів профільного комітету Верховної Ради та авторів законодавчої ініціативи.

Про це повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Основна ідея законопроєкту — створити правову основу для ефективної співпраці громад, які вже фактично об’єднані в агломерацію, а в майбутньому — масштабувати напрацьовані рішення на інші регіони країни.

«Львівська агломерація як явище існує вже тривалий час, а Асоціація "Львівська агломерація" була офіційно створена торік і зараз об’єднує 10 громад. Очевидно, що бракує законодавчої бази й державної підтримки. Тому ініціатива такого агломераційного законопроєкту є вкрай на часі», — зазначив Зубач.

Серед ключових положень законопроєкту:

  • збереження самостійності кожної громади без створення надбудови чи окремої юридичної особи, яка б перебирала повноваження;

  • багатоцільове співробітництво між громадами;

  • фінансова привабливість — передбачено, що 50% реверсної дотації залишатиметься в місцевих бюджетах і буде спрямовуватись на спільні проєкти (просторове планування, транспорт, екологія, поводження з відходами);

  • агломерації як точки економічного зростання, які після війни можуть стати формами відбудови та розвитку регіонів.

Учасники презентації наголосили, що закон дозволить громадам злагоджено реалізовувати спільні ініціативи, формувати логістику, розвивати інфраструктуру та створювати комфортне середовище для мешканців.

Нагадаємо, Асоціація органів місцевого самоврядування «Львівська агломерація» була створена 29 квітня 2024 року. До неї приєдналися 10 громад Львівської області: Львівська, Жовківська, Городоцька, Пустомитівська, Бібрська, Великолюбінська, Давидівська, Куликівська, Жовтанецька та Новояричівська.

Зубач також закликав інші громади, які ще вагаються, долучатись до агломерації: «Тут зовсім не страшно, але дуже перспективно».

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FLubomyrZubach%2Fposts%2Fpfbid0pK3c8T7HN79stAwoLuKDJ3DNQFGvaMxJdFkAznm9y6jdPv36jMdkmesKDyuHErgal&show_text=true&width=500" width="500" height="729" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: