14.01.2022, 15:58

Закарпаття потребує 2 мільярди для протидії паводкам

Для перспективного розвитку програми з протидії паводкам Закарпаття потребує понад 2 млрд грн, кошти необхідні для будівництва гідротехнічних споруд, укріплювальних конструкцій та систем водовідведення вздовж течій річок.

Про це на пресконференції в Ужгородському пресклубі повідомив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Олег Кисіль, передає кореспондент Укрінформу.

“На Закарпатті діє потужний водозахисний протипаводковий комплекс вартістю 1 млрд грн, який включає, зокрема, 70 км дамб, 300 км берегоукріплень, 32 стаціонарні насосні станції та інші споруди й технічне забезпечення. Працює автоматизована інформаційно-вимірювальна система. Проте комплекс потребує вдосконалення. Загалом до 2024 року для області треба понад 2 млрд грн на протипаводкові програми”, - сказав Кисіль.

За його словами, у 2001 році був розроблений документ - схема комплексного протипаводкового захисту області, що передбачає ряд заходів, таких, як реконструкція захисних дамб, зон прибережних захисних смуг. Ці заходи всі розбиті по басейнах річок, на сьогодні вони реалізовані тільки на 20%, а за останні 4 роки - менше 5-8%.

Кисіль зазначив, що частково потреби компенсуються за рахунок державних коштів, є грантові програми, але суми там занадто малі для будівництва гідроспоруд, до яких є особливі технічні вимоги. Термін експлуатації повинен сягати до 100 років, мінімум 50.

У 2013-2021 рр. працювала обласна програма протидії паводкам, на сьогодні вона закінчилася, уточнив він, додавши, що наразі опрацьовуються пропозиції щодо її продовження.

“Треба працювати з Європейською Комісією, фондами, які б давали можливість розвиватися за басейновим принципом. Так як Угорщина, Румунія. Ми зупинилися у такому розвитку”, - зазначив Кисіль.

Наразі на Закарпатті, за його словами, працюють, уточнюють та актують об’єкти, пошкоджені паводком 4-5 січня цього року.

Як повідомляв Укрінформ, 4-5 січня на Закарпатті відбулося різке підвищення рівня води у 53-х населених пунктах, 26-ти тергромадах у всіх адмінрайонах області. Загинула 1 особа, пошкоджено 371 дворогосподарство, 18 житлових будинків, 2 заклади культури, а також заклади освіти та охорони здоров’я. Затоплено понад 1250 га сільськогосподарських угідь, 2 автодороги державного значення, 6 місцевого, 10 комунального значення. Зафіксовано 11 зсувів на автодорогах.

З 4 по 10 січня для надання допомоги від підрозділів ДСНС працювало понад 100 рятувальників.

Фото - МВС

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Уряд генерування проблем 

  Василь Чорний

  Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Хмельницька тергромада в умовах воєнного стану

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: