23.09.2020, 09:32
За вкрадене авто тепер нема покарання у вигляді штрафу – тільки тюрма, – новий закон
Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила третього вересня 2020 року.
Про це повідомило офіційне інтернет-представництво Президента.
Згідно зі змінами, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу – такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такого за незаконне заволодіння автівкою з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Такі самі дії, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до 12 років з конфіскацією майна або без такої.
Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
За темою
- У Повітряних силах пояснили відсоток збиття "Шахедів" екіпажами дронової ППО
30.04.2026, 15:57
- Дрони СБУ знову вразили НПЗ та нафтоперекачувальну станцію в російській Пермі
30.04.2026, 14:53
- СБУ затримала на Дніпропетровщині агента рф, який наводив удари по позиціях HIMARS
30.04.2026, 12:21
- У Верховній Раді сталася сутичка: Безугла різко накинулася на Федієнка під час виступу
30.04.2026, 11:32
- Росія атакувала Чернігів і Дніпровський район: є загиблий, поранені та руйнування
30.04.2026, 11:21
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові — рекордний холод: температура впала до найнижчого рівня за 64 роки
У Львівській області викрили підполковницю, яка за гроші оформлювала військовим фіктивні довідки ВЛК
Три врятовані життя: у Львові виходили збиту козулю, яка була вагітна двійнею
На Рівненщині чоловік відкрив стрілянину по військових ТЦК і поліцейському: є поранені, нападника розшукують
СБУ затримала на Дніпропетровщині агента рф, який наводив удари по позиціях HIMARS
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми