• Головна
  • Новини
  • За рік на Львівщині схвалили перетин кордону через систему «Шлях» для 45% заявників

21.11.2023, 21:02

За рік на Львівщині схвалили перетин кордону через систему «Шлях» для 45% заявників

Загалом за цей період Львівська ОВА розглянула близько 5,5 тисяч заяв від організацій на орієнтовно 48 тисяч фізичних осіб.

У період воєнного стану військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть перетнути кордон з використанням системи «Шлях». Заяви щодо виїзду розглядають обласні військові адміністрації.

Середній показник звернень, які схвалили за 2023 рік складає 45%. Для того, аби вашу заявку розглянули, необхідно подати до Львівської ОВА пакет необхідних документів.

«Ми вимагаємо три блоки документів: відповідні запити військових організацій чи військових частин або інших установ, наприклад освітнього характеру. Другий блок -  необхідно подати документи, які підтверджують те, що людина дійсно здійснює перевезення гуманітарного вантажу а це відповідні спеціальні митні декларації. А також до пакету документів слід додати акти прийому-передачі чи інші документи, які підтверджують передачу набувачам гуманітарної допомоги», - розповів в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА керівник апарату Тарас Грень.

Дозвіл на перетин кордону надають від 30 до 90 днів. Відлік часу починається з моменту перетину державного кордону. До слова, станом на сьогодні термін перебування за межами України перевищено у 3,4 % випадків від загальної кількості осіб, включених в систему Шлях у 2023 році.

«В зону відповідальності обласних адміністрації входить внесення відповідних осіб в систему «Шлях», після того, як вони подали пакет необхідних документів. Далі повноваження переходять до Державної прикордонної служби. При цьому Львівська ОВА не володіє інформацією про кількість людей, які упродовж повномасштабної війни виїхали за кордон, скориставшись системою «Шлях»», - акцентував Тарас Грень.

Важливо пам’ятати, що внесення водія до системи «Шлях» не гарантує перетину кордону. Кінцеве рішення про перетин кордону конкретним водієм ухвалюють прикордонники після перевірки всіх необхідних документів.

«Упродовж трьох тижнів листопада через систему «Шлях» кордон перетнули 21 тисяча людей. Майже 400 особам відмовили у такій процедурі, адже вони не підтвердили мету свого виїзду. Наприклад, у жовтні за кордон по системі виїхали 30 тисяч людей, на противагу 700, яким відмовили. Основне навантаження лягло на пункти пропуску «Шегині», «Рава-Руська», «Краківець», «Смільниця» та «Грушів»», - зазначив заступник начальника штабу, начальник штабу з відділу організації прикордонного контролю 7 Карпатського прикордонного загону Іван Баран.

Отож, для отримання права виїзду за межі України строком на один місяць, чоловікам (водіям) віком 18-60 років необхідно звернутись з листом до Львівської обласної військової адміністрації на електронну адресу: Humtransport1@gmail.com.  У темі листа обов'язково вказати повну назву вашої організації.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: